patronat medialny

Duchowa Adopcja Medyka – duchowe wsparcie pracowników służby zdrowia

Duchowa Adopcja Medyka – akcję o takiej nazwie 29 marca zainicjowała toruńska wspólnota „Słowo Życia” wraz ze Stowarzyszeniem im. Ani Bicz „Święci z sąsiedztwa”.
Koronawirus
84396
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Czym jest DAM?  
Jest niesieniem pomocy duchowej pracownikom służby zdrowia, którzy walczą z groźnym koronawirusem „na pierwszej linii frontu”. To wyraz wdzięczności i zaufania wszystkim, którzy poświęcają się dla drugiego człowieka i angażują się w ratowanie życia chorych i cierpiących.

Jak zaadoptować duchowo medyka? 
- Każdemu, kto chce się włączyć w DAM zostanie przydzielona znana z imienia, nazwiska i funkcji osoba, za którą będzie się modlił codziennie, aż do ustania epidemii. Modlitwa jest dowolna. Może to być dziesiątka Różańca, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litania itp. Ważne, by każdego dnia wspierać duchowo swojego medyka – mówi Marianna Mucha, lider wspólnoty „Słowo Życia” z Torunia.

Na stronie dam.diecezja-torun.pl można przyłączyć się i otoczyć codzienną modlitwą wylosowanego medyka do momentu zakończenia epidemii. Pracownicy służby zdrowia mogą również zgłosić się do objęcia ich modlitwą pod adresem e-mail: dam@diecezja-torun.pl .

Jak akcję oceniają sami medycy?
- Duchowa Adopcja Medyka w dzisiejszych realiach to wysoko postawiona poprzeczka. Przyjmujesz ze mną na barki ciężar naszej pracy i pośrednio bierzesz w niej udział. Jesteś z każdym z nas w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych. Potrzebujemy waszej modlitwy, bo sami jesteśmy słabi. Na froncie codziennej walki i niesienia pomcy chorym myśl o tym, że mamy takie wsparcie napełnia nas odwagą i pokojem serca. Dziękuję! - mówi Hubert Śliwiński, ratownik medyczny.
Pozornie niewielki dar modlitwy może zaowocować w życiu każdego, kto zostanie objęty modlitewną opieką.

Inicjatywę wspiera ordynariusz diecezji toruńskiej bp Wiesław Śmigiel, zachęcając do włączenia się w akcję. - Proszę o modlitwę w intencji ustania epidemii, za chorych i cierpiących oraz za służbę zdrowia, by Pan Bóg ich chronił i dodawał sił – podkreśla hierarcha.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
84396
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany