28 listopad 2023

Bezdomny znalazł porzucone w worku przy śmietniku czterotygodniowe szczeniaki

zdjęcie: Bezdomny znalazł porzucone w worku przy śmietniku czterotygodniowe szczeniaki / pexels/11886773
pexels/11886773
Bezdomny znalazł porzucone w worku przy śmietniku czterotygodniowe szczeniaki – poinformował we wtorek PAP kierownik kaliskiego schroniska dla zwierząt Jacek Kołata. Policja wszczęła czynności wyjaśniające, by ustalić, kto porzucił czworonogi.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy ul. Wyszyńskiego w Kaliszu. Przeszukujący kontener na śmieci bezdomny mężczyzna zobaczył leżący obok ruszający się worek. Kiedy zajrzał do środka zobaczył trzy pieski. O sprawie powiedział jednemu z przechodniów, który zawiadomił Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu.

„Czterotygodniowe kundelki były przemarznięte i osłabione. Przebadał je lekarz weterynarii i stwierdził, że nie ma zagrożenia życia. To są pieski świeżo oderwane od matki. Dobrze, że zostały znalezione, bo nie przetrwałyby nocy na mrozie. Moim zdaniem urodziły się gdzieś w gospodarstwie koło Kalisza, ktoś postanowił je wyrzucić” – powiedział Jacek Kołata.

Policja w Kaliszu - jak poinformowała oficer prasowa podkom. Anna Jaworska-Wojnicz - wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie.(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

bak/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce