25 styczeń 2023

Pomorskie/ Pies zaatakował chłopca na placu zabaw

Na placu zabaw w Udorpiu pies zaatakował 9-latka. Zwierzę ugryzło chłopca i przewróciło na ziemię. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało – powiedział PAP w środę oficer prasowy KPP w Bytowie st. sierż. Dawid Łaszcz.
REKLAMA

O zdarzeniu w miejscowości Udorpie (Pomorskie) zaalarmowała bytowską policję matka 9-letniego chłopca.

„Chłopiec powiedział funkcjonariuszom, że bawiąc się na placu zabaw zauważył biegającego w pobliżu czworonoga. Gdy podszedł bliżej, aby psa pogłaskać, ten ugryzł go w lewą dłoń, po czym przewrócił na ziemię szarpiąc za przedramię” – przekazał st. sierż. Łaszcz.

Policjant dodał, że na szczęście chłopiec nie doznał poważnych obrażeń. Miał pojechać jednak z matką do szpitala, by tam opatrzono mu otarcia naskórka i ranę po ugryzieniu.

Właścicielka psa za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia została ukarana mandatem w kwocie 200 zł. Tłumaczyła policjantom, że na swojej ogrodzonej posesji spuściła psa z łańcucha, lecz po chwili straciła go z pola widzenia.

„Policjanci przypominają, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. To człowiek odpowiada za zwierzę i powinien je zabezpieczyć oraz opiekować się nim w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiło ono zagrożenia. Uczulmy też swoje dzieci, aby nigdy nie podchodziły do obcych psów. Z pozoru niegroźnie wyglądające zwierzę, czując się zagrożone, może przystąpić do ataku” – powiedział st. sierż. Łaszcz. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany