4 październik 2019

Pierwszy polski serial audio w technice 3D! Premiera „Chaosu” – superprodukcji Empik Go, którego akcja dzieje się we Wrocławiu

fot. nadesłane
Piotr Adamczyk, Łukasz Simlat, Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Mariusz Bonaszewski i Krzysztof Czeczot – pierwszoligowa aktorska obsada, wciągająca fabuła, najlepsze efekty dzięki zastosowaniu techniki dźwięku 3D! Pierwszy serial audio produkcji Empik Go przenosi słuchacza w potworny świat zarazy do Wrocławia, roku 1963. Premiera pierwszych odcinków „Chaosu” odbyła się 1 października.
REKLAMA
- Gdyby „Chaos” próbować zrobić w Hollywood i pokazać zombie w wielkobudżetowym filmie, to oczywiście mogłoby być ciekawie, ale myślę, że ludzka wyobraźnia jest na tyle bogata, że każdy słuchacz - słuchając naszego słuchowiska - nakręci we własnej wyobraźni dużo bardziej efektowny film – mówi odtwórca jednej z głównych ról w „Chaosie” Piotr Adamczyk.

Wrocław inspiruje. Staje się miejscem akcji niezliczonych książek i filmów. Teraz, po raz pierwszy, zagrał w nowej roli, jako żywe, dźwiękowe i przejmujące tło w słuchowisku "Chaos". Inspiracją stała się dramatyczna historia ostatniej w Polsce epidemii ospy prawdziwej, która w 1963 r. zaatakowała Wrocław, odcięła miasto za kordonem sanitarnym, skupiła oczy mieszkańców PRL-u na potencjalnych zagrożeniach, które ze stolicy Dolnego Śląska mogły rozlać się na resztę kraju. Na temat zarazy powstawały reportaże, dużo jest wspomnień i dokumentów, ale zarówno książka Roberta J. Szmidta „Szczury Wrocławia. Chaos”, a teraz słuchowisko binauralne zrealizowane na jego postawie, pozwalają już nie czytelnikowi czy widzowi, ale słuchaczowi poznać lepiej miasto z innej perspektywy.

Fabuła opowiada historię pierwszych 12 godzin niezidentyfikowanej zarazy, która w 1963 roku opanowuje Wrocław. Opowieść oparta na faktach zamienia się w historię alternatywną. Wracający z Indii oficer SB, Bonifacy Jedynak, wówczas podpułkownik, przywozi do miasta wirus śmiertelnie zakaźnej ospy prawdziwej (czarnej ospy). Wybucha epidemia, która w serialu przeradza się w coś znacznie bardziej potwornego. W Państwowych Zakładach Lotniczych giną ludzie. Wybucha panika. Milicja Obywatelska musi zmierzyć się z dziwną plagą atakującą miasto.

Serial „Chaos” według powieści Roberta J. Szmidta „Szczury Wrocławia. Chaos” to pierwsza superprodukcja Empik Go. Zrealizowany z rozmachem, 10-godzinny serial audio podzielono na 13 odcinków. Każdy z nich to wycinek mocnej historii, którą szczególnie docenią miłośnicy audiobooków i fani literatury postapokaliptycznej, w której nurcie można ulokować serię książek „Szczury Wrocławia” wydawaną od 2015 roku przez wydawnictwo Insignis. Produkcja audio może też okazać się nową formą rozrywki do odkrycia przez fanów klasycznych seriali.

Mocna fabuła i wykorzystanie technologii nazywanej dźwiękowym 3D, czyli nagrania na mikrofon binauralny, które stanowią dużą część pierwszej superprodukcji Empik Go, to przyszłość produkcji audio. Technika dźwięku 3D silnie oddziałuje na zmysły i w sposób globalny uruchamia wyobraźnię przestrzenną podczas słuchania opowieści. Daje odbiorcom namacalne doznanie „kierunkowości” dźwięku. Słychać dźwięki dochodzące ze wszystkich stron głowy, można wskazać, skąd dokładnie pochodzą, dzięki czemu wiadomo, gdzie znajdują się postaci.

- Dzięki takiemu zabiegowi odbiorca staje się częścią opowieści! To niespotykany efekt, szczególnie w horrorze – przekonuje Maciej Zych, reżyser serialu. I – co istotne – nieważne jakich używa się słuchawek. Efekt będzie taki sam
– dodaje Krzysztof Czeczot, właściciel studia Osorno, w którym przez 6 miesięcy powstawały nagrania do serialu. W tym czasie w produkcję słuchowiska zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, w tym aktorzy, dźwiękowcy i montażyści.


- W Empik Go kochamy dobre historie! Bardzo dobrze znamy gusta czytelnicze naszych abonentów i klientów salonów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, stworzyliśmy coś wyjątkowego. Do pierwszej produkcji własnej szukaliśmy książki, która jest na topie, opowiada ciekawą historię i stanowi wyzwanie pod kątem adaptacji. Taką pozycją okazał się pierwszy tom serii „Szczury Wrocławia" Roberta J. Szmidta, który zaadaptowaliśmy. Oprócz świetnego tekstu, udało nam się podjąć współpracę z wyjątkowymi aktorami, a to już połowa sukcesu – zdradza Jakub Piotrkowicz, Szef Empik Go – Teraz czekamy na recenzje słuchaczy.

Premiera 3 pierwszych odcinków serialu odbyła się 1 października. Kolejne epizody będą pojawiały się raz w tygodniu w aplikacji Empik Go.


Aplikacja Empik Go to ponad 25 000 e-booków i 4 000 audiobooków w jednym abonamencie, a wśród nich nowości wydawnicze, promocje i tytuły na wyłączność. Aplikację można testować za darmo przez 14 dni.
W Empik Go miłośnicy kryminałów znajdą m. in. bestsellery Zygmunta Miłoszewskiego, Katarzyny Bondy i Remigiusza Mroza. Z kolei rodzice szukający czegoś do posłuchania z dzieckiem znajdą najlepsze teksty w znakomitych interpretacjach (np. „Banda czarnej frotte” Justyny Bednarek, „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” przeczytane przez Maję Ostaszewską).

Aplikacja Empik Go dostępna jest na smartfony i tablety z systemami iOS i Android.


Więcej informacji o Empik Go można znaleźć na stronie www.empik.com/go 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
893393
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany