9 wrzesień 2013

Plan filmowy „Rodzinki.pl” w Grudziądzu

zdjęcie: Plan filmowy „Rodzinki.pl” w Grudziądzu / Fot. Nadesłane
Fot. Nadesłane
Zdjęcia do wyjazdowego odcinka „Rodzinki.pl” zakończyły się w sobotę, 7 września. Aktorzy, ekipa filmowa oraz statyści pracowali m.in. nad Jeziorem Rudnickim, na grudziądzkim Rynku oraz w Rulewie.

Fotorelacja ze zdjęć nad Jeziorem Rudnickim

Fotorelacja ze zdjęć na Rynku Głównym

W naszym mieście pojawili się: Tomek (w tej roli Maciej Musiał), Kuba (Adam Zdrójkowski) i Kacper (Mateusz Pawłowski). Chłopcom towarzyszyła ciocia Maria (Agata Kulesza) oraz wujek Marek (Jacek Braciak).

Plan filmowy nad Jeziorem Rudnickim odwiedził Prezydent Grudziądza Robert Malinowski. Zorganizowano również specjalne spotkanie z dziennikarzami, którzy mieli okazję porozmawiać z aktorami.

- Grudziądz jest jednym z czterech miejsc, w których powstawały zdjęcia do „rodzinki.pl”. Już dziś zapraszam wszystkich na premierę odcinka realizowanego w naszym mieście, którą zaplanowano w TVP2. Wizytę rodziny Boskich w Grudziądzu obejrzymy prawdopodobnie na początku grudnia - mówi Małgorzata Sadowska-Rodziewicz, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji.

Przypomnijmy, producentką serialu jest Dorota Kośmicka-Gacke. Na swoim koncie ma najbardziej znane serialowe produkcje jak: „Londyńczycy”, „Ja to mam szczęście!”, a obecnie „rodzinka.pl”. Od 15 lat zajmuje się produkcją seriali, począwszy od pracy w nowojorskim HBO.

Biuro Prezydenta