Były radny skazany na więzienie za znęcanie się nad żoną

Karę dwóch lat więzienia, za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną, otrzymał były radny. Ma on również zapłacić 75 tyś. nawiązki na rzecz pokrzywdzonej.
Koronawirus
93481
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy orzekł winę Rafała P. co do wniesionego przeciw niemu oskarżeniu o stosowaniu przemocy psychicznej i fizycznej nad swoją żoną. Od roku 2006 do końca 2017 r. wszczynał awantury, poniżał ją – również w obecności innych osób, kierował w stosunku do niej wulgarne słowa, groził uszkodzeniami ciała i pozbawieniem życia. Nie tylko groził przemocą fizyczną, ale również ją stosował – kopał, uderzał, podduszał, szarpał i popychał. Zmuszał żonę do określonych zachowań seksualnych. Ponadto stosował przemoc ekonomiczną, ograniczając małżonce dostęp do wspólnych środków finansowych.

Jak donosi RMF FM, Sąd uznał również mężczyznę winnym wdarcia się do zajmowanego przez pokrzywdzoną cudzego mieszkania i nieopuszczanie go, pomimo jej żądań, a także zniszczenia karty SIM do telefonu komórkowego, dowodu osobistego i prawa jazdy pokrzywdzone. Nękał także pokrzywdzoną poprzez liczne wiadomości tekstowe, nagrywanie jej telefonem komórkowym oraz nachodzenie w miejscach przebywania.

- „Dziękuję sądowi za bardzo rzetelne przeprowadzenie całego procesu. Cieszę się, że w wyroku znalazł się zakaz zbliżania się do mnie. Bałam się, że ta sprawa nie zostanie w wyroku uregulowana i to mnie pozytywnie zaskoczyło. Wiem, że pięć lat szybko mnie, ale mam nadzieję, że to okres, który pozwoli mi całkowicie odciąć się od przeszłości. Mam też nadzieję, że Rafał P. przez ten czas przejdzie proces wychowawczy i uzna, że jego zachowanie było złe i nigdy więcej tego nie zrobi” – powiedziała dziennikarzom pokrzywdzona Karolina P., cytowana przez RMF FM.

Wyrok jest nieprawomocny. Stronom przysługuje prawo odwołania się. Rafał P. i jego obrońca nie byli obecni na ogłoszeniu wyroku.

Źródło:
RMF FM/ PAP

Opracowanie:
Twoje-Miasto.pl

Więcej w serwisie rmf24.pl:
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-byly-radny-pis-skazany-za-znecanie-sie-nad-zona,nId,3147183

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
93481
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-13 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany