4 sierpień 2020

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego włącza się w akcję pomocy dla Erwiny Ryś-Ferens

fot. nadesłane
Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego włączy się w akcję pomocy dla Erwiny Ryś-Ferens przekazując pieniądze oraz zachęcając kibiców do wpłat. Znakomita przed laty panczenistka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, walczy z rakiem.
Koronawirus
87330
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wpłacimy na rehabilitację pani Erwiny kwotę dziesięciu tysięcy oraz uruchomimy dużą kampanię informacyjną, by trafić do jak największej liczby kibiców. Za wszystkie sukcesy, za miłość do łyżwiarstwa szybkiego, którą wielu z nas zaraziło się właśnie dzięki sukcesom Erwiny Ryś-Ferens, jesteśmy mistrzyni to winni – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Kilka dni temu media, za sprawą zbiórki pieniędzy ogłoszonej w jednym z portali przez syna Erwiny Ryś-Ferens, poinformowały o problemach mistrzyni.

Czterokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, trzykrotna brązowa medalistka mistrzostw świata i wielokrotna mistrzyni Polski, była zakłopotana chęcią pomocy zgłoszonej przez związek.

Pani Erwina nigdy nie potrzebowała takiego wsparcia, ale życie po prostu ją zmusiło. Staramy sie odpłacić za emocje, których dostarczyła. Jest to dar serca. Erwina Ryś-Ferens to legenda polskich łyżew, która dostarczyła nam tylu emocji, a dziś potrzebuje pomocy. Nie zapominamy o naszych dawnych mistrzach. W akcję włączyli się też nasi obecni zawodnicy, którzy, choćby przez swoje media społecznościowe, będą apelować o pomoc – dodaje Tataruch.

Erwina Ryś-Ferens nie kryła zaskoczenia szybką reakcją związku. – Byłam zaskoczona, łezka w oku się zakręciła. Przez całe lata dawałam z siebie wszystko i robiłam wiele dla mojego ukochanego sportu, jakim jest łyżwiarstwo szybkie. To bardzo miłe, że dziś łyżwiarze pamiętają o mnie – mówi pani Erwina.

Kłopoty ze zdrowiem byłej mistrzyni rozpoczęły się trzy lata temu. – Wtedy zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam chemioterapię i wydawało się, że wszystko było dobrze. Bolała mnie jedynie pachwina, ale nie uznawałam tego jednak za cokolwiek groźnego. Niestety, życie napisało mi smutny scenariusz. Dziś jednak patrzę na to inaczej. Musze iść do przodu i walczyć – dodaje.

Zbiórka pieniędzy, zapoczątkowana przez syna byłej mistrzyni w portalu zrzutka.pl, zgromadziła już ponad 30 tysięcy złotych. – Nie ma co ukrywać, moja sytuacja jest trudna. Moimi nogami jest opiekunka, przede mną zakup łóżka rehabilitacyjnego, przystosowanie mieszkania, koszty leczenia i rehabilitacji. Walka trwa i sporo kosztuje – mówi pani Erwina.

Erwina Ryś-Ferens w styczniu skończyła 65 lat. W trakcie kariery reprezentowała barwy Olimpii Elbląg i Marymontu Warszawa. Na swoim koncie ma ponad osiemdziesiąt złotych medali mistrzostw Polski i kilkadziesiąt rekordów Polski. Czterokrotnie reprezentowała Polskę na zimowych igrzyskach olimpijskich – w 1976 r. w Innsbrucku, w 1980 r. w Lake Placid, w 1984 r. w Sarajewie i w 1988 r. w Calgaru. Trzykrotnie sięgała po brązowe medale mistrzostw świata – w 1978, 1985 i 1988 roku.

Zbiórkę pieniędzy na leczenie Erwiny Ryś-Ferens można wesprzeć w portalu zrzutka.pl. LINK: https://zrzutka.pl/4e3w3b
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
87330
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany