kategoria: Sport
22 kwiecień 2022

400 dzieci ćwiczyło z Moniką Pyrek. To rekordowa odsłona KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF

fot. nadesłane
Rekordowa frekwencja towarzyszyła szczecińskiej odsłonie akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”! W zajęciach organizowanych przez Fundację Moniki Pyrek wzięło udział aż czterysta dzieciaków!

Jestem bardzo dumna, że w naszej akcji chcą brać udział tak liczne tłumy uczniów, bo to pokazuje, iż jest ona bardzo potrzebna. Patrząc na ich uśmiechnięte twarze jestem przekonana, że u wielu z nich udało nam się zaszczepić aktywność fizyczną. Staramy się pokazywać im, że sport to wspaniała zabawa i radość – mówi Monika Pyrek.

Zajęcia zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 16 w Szczecinie odbywały się w ramach uroczystości zachodniopomorskich dni olimpijskich. Oprócz Moniki Pyrek, olimpijki z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, z dziećmi ćwiczył także Damian Zieliński, polski kolarz torowy, który reprezentował Polskę na igrzyskach w Atenach, Londynie i Rio de Janeiro.

W trakcie tej wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego uczniowie korzystają z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach.

Ta różnorodność jest świetna, bo każda akcja jest inna i mega ciekawa. Na co dzień chodzę na treningi piłkarskie, ale bardzo się cieszę, że tutaj mogłem spróbować wielu innych sportów – mówił Marcel, uczeń klasy ósmej.

Co było najfajniejsze? Wioślarstwo i kolarstwo, bo super bawiłam się na tych wyścigach. Chciałabym mieć taki WF częściej – dodała Amelia, uczennica klasy czwartej.

Fundacja Moniki Pyrek zaprosiła również uczniów do organizacji samej lekcji – pięcioro z nich wcieliło się w role instruktorów.

Tegoroczna edycja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to już szósty cykl spotkań organizowanych w szkołach podstawowych przez Fundację Moniki Pyrek. Akcja jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości”

W projekcie „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” można brać udział nie tylko w trakcie organizowanych w różnych miejscach w kraju lekcji. Na platformie internetowej www.alternatywnelekcjewf.pl udostępniane są bezpłatnie materiały w formie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dla najmłodszych. Nie zapomniano także o dorosłych, bo nauczyciele, czy trenerzy również mogą skorzystać z wiedzy przygotowanej w formie podcastów i webinariów z udziałem Moniki Pyrek.

Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany