15 wrzesień 2021

Atrium Copernicus dopinguje tegoroczny ”Run&Row”

fot. nadesłane
W roku tak wyjątkowym dla polskiego, a przede wszystkim toruńskiego wioślarstwa, oraz chwilę po zdobyciu przez Kasię Zillmann medalu Igrzysk Olimpijskich, zapraszamy na niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju regaty w Polsce. Przed nami sportowe rozgrywki na najwyższym poziomie –26 września w Toruniu odbędzie się trzecia edycja Run&Row! W najcięższych zawodach wioślarskich w Europie weźmie udział 9 osad. Na  zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody. A w najbliższą sobotę przedsmak sportowych emocji zapewni spotkanie z gośćmi specjalnymi - tegorocznymi złotymi medalistami Enea Mistrzostw Polski Juniorów w  Wioślarstwie oraz brązowymi medalistami Enea Mistrzostw Polski Seniorów. W tym roku zawodników dopinguje centrum handlowe Atrium Copernicus, które jest głównym sponsorem, a zarazem partnerem wydarzenia.
REKLAMA
Wioślarstwo to dyscyplina mająca w Toruniu ogromne tradycje i ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Na popularności zyskują także imprezy propagujące tą konkurencję sportową. Jedną z nich jest odbywający się od kilku lat „Run&Row” - widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle.

Tegoroczne zmagania sportowe w ramach trzeciej edycji „Run&Row” rozegrane zostaną 26 września br. Do maratonu wioślarskiego zgłosiły się osady z Litwy, dwie osady z AZS UMK Toruń (medaliści Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzostw Polski Seniorów), a także po jednej osadzie reprezentującej kluby Posnania Poznań (Mistrz Polski Seniorów), Lotto Bydgostia, BTW Bydgoszcz, PTW Płock ,AZS Szczecin oraz AZS Kraków.
Ostatnia niedziela września zapowiada się emocjonująco. Torunianie, którzy będą chcieli dopingować zawodników, będą mogli ich wspierać już od godz.15.00 na Rynku Staromiejskim. Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowane jest na godz. 16.00. Ósemki wioślarskie będą startowały regulaminowo, co 5 minut.

Zawodnicy mają do pokonania następującą trasę:
  • Odcinek I – bieg z łodziami – Rynek Staromiejski – ul. Mostowa – Przystań Toruń dystans ok 3km.
  • Odcinek II – wiosłowanie – Przystań Toruń – Wisła – Przystań Toruń – dystans ok 6 km.
  • Odcinek III – bieg z łodziami – Przystań Toruń – ul. Mostowa – Rynek Staromiejski – dystans ok. 2km.
  • Odcinek IV – ergometr – sztafeta 9 x 500 m.
Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca zwycięska drużyna otrzyma Puchar Prezydenta Miasta Torunia, zaś dla pierwszych trzech osad przygotowano nagrody pieniężne: 
  • za zajęcie I miejsca – 10.000,00 zł
  • za zajęcie II miejsca – 8.000,00 zł
  • za zajęcie III miejsca – 5.000,00zł.
Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymają medale pamiątkowe. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w niedzielę, po zakończeniu maratonu, o godz. 17:45 na scenie na Rynku Staromiejskim.

W najbliższą sobotę, 18 września w godzinach 16:00 -18:00, organizatorzy maratonu zapraszają wszystkich chętnych na wyjątkowe spotkanie z toruńskimi wioślarzami. W wydarzeniu udział wezmą tegoroczni złoci medaliści Enea Mistrzostw Polski Juniorów w Wioślarstwie oraz brązowi medaliści Enea Mistrzostw Polski seniorów. Wszyscy należą do Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (AZS UMK Toruń). To wyjątkowa okazja do poznania tych toruńskich sportowców, zwłaszcza dla tych osób, które śledzą zmagania polskich wioślarzy lub marzą o rozpoczęciu swojej przygody z tym sportem.

Ponadto podczas sobotniego spotkania chętni będą mogli spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim, imitującym prawdziwe wiosłowanie na wodzie, na którym ćwiczą zawodnicy przed rozgrywkami. 

Wioślarstwo to wdzięczna konkurencja, rozwijająca postawę zdrowej rywalizacji w duchu fair play i współzawodnictwa. Dlatego cieszymy się, że możemy stać się częścią tak wyjątkowej inicjatywy jaką jest „Run&Row”. To niezwykły maraton, w którym przy ogromnym wysiłku fizycznym, determinacji oraz pracy zespołowej, zawodnicy muszą wykonać zadania - bieg, pływanie po wodzie i ćwiczenia na ergometrach – mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus. - Toruń jako jedno z polskich miast ma ten przywilej, że położone jest nad Wisłą, co stwarza dogodne warunki do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. To także fantastyczne miejsce na mapie kraju do uprawiania różnych sportów wodnych oraz do rozwijania pasji sportowej od najmłodszych lat– mówi Ewa Machowska-Górna, dyrektor Atrium Copernicus.

Atrium Copernicus jest głównym sponsorem a zarazem partnerem „Run&Row”. Organizatorami wydarzenia są Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Miasto Toruń.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany