kategoria: Sport
22 wrzesień 2023

Były król strzelców ekstraklasy zachwycał na Piłkarskich Warsztatach z Gwiazdami

fot. nadesłane
Były król strzelców polskiej ekstraklasy Grzegorz Piechna był gościem specjalnym „Piłkarskich Warsztatów z Gwiazdami”, które odbyły się w Staszowie w Świętokrzyskiem. Młodzi zawodnicy mieli okazję popisywać się swoimi umiejętnościami, a także rozegrali mecz, który sędziował były reprezentant Polski.

Piłka nożna pozwoliła mi zobaczyć kawał świata. To fantastyczny sport, który uczy szacunku do rywali, uczy zasad fair play i daje fantastyczną satysfakcję. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tej akcji, bo uwielbiam spędzać czas z piłką przy nodze i cieszę się, że mam okazję zachęcać do uprawiania futbolu dzieci – mówił Piechna, jedyny polski piłkarz, który na liście swoich sukcesów ma tytuły króla strzelców we wszystkich ligach od czwartej do ekstraklasy.


W trakcie warsztatów młodzi adepci futbolu mieli osiem konkurencji, m.in. slalom, strzały do siatki celnościowej, czy bieg po kopercie z piłką przy nodze. Organizatorzy w trakcie ćwiczeń wyselekcjonowali cztery drużyny, które rozegrały dwa spotkania. Ich sędzią głównym był Piechna, który doskonale bawił się dziećmi.

To było wyjątkowe przeżycie dla tych dzieciaków, które miały okazję spotkać piłkarza z dużymi osiągnięciami i nie tylko poznać jego historię, ale także z nim pokopać piłkę. Chcemy wyrównać szanse dzieciom i młodzieży w dostępie do sportu niezależnie od statusu materialnego i społecznego rodziców i takie spotkania na pewno temu służą – mówi Łukasz Korus, członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz Komisji Mediów i Marketingu PZPN.

Patronat honorowy nad „Piłkarskimi Warsztatami z Gwiazdami” objęła sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka.

W trakcie zajęć młodzi piłkarze mieli okazję zapoznać się również z historią walki o niepodległość Polski. Organizatorzy zadbali o to, by połączyć sport i dobrą zabawę z edukacją, a dzieci poznały trudne losy bohaterów walczących o niepodległą Polskę na terenie województwa świętokrzyskiego.

Cykl „Piłkarskie Warsztaty z Gwiazdami” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie w Staszowie wsparła także Enea Elektrownia Połaniec, a każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe medale i pakiet cateringowy. Dodatkowe nagrody ufundowała sieć salonów Fitness Endorfina Platinum.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany