Do Gniezna przyjadą najlepsi młodzi badmintoniści z Europy

fot. nadesłane
Już pod koniec sierpnia pierwsza stolica Polski powita najlepszych młodych badmintonistów z Europy, którzy powalczą o najwyższe laury. Będzie to jedna z najważniejszych imprez organizowanych w tym roku przez Polski Związek Badmintona. Sponsorem Strategicznym European U17 Championship jest firma Enea S.A.
REKLAMA
Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie nie po raz pierwszy gościć będzie zawodników badmintona. Wcześniej, na początku roku, odbyły się tu 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity. Teraz przyszedł czas na imprezę rangi europejskiej. European U17 Championship odbędzie się od 30 sierpnia do 7 września. Młodzi zawodnicy powalczą o medale w „drużynówce” oraz indywidualnie. Będzie to niewątpliwie okazja do przyjrzenia się bliżej przyszłym gwiazdom europejskiego, a może światowego badmintona.

Z tej okazji 6 czerwca w miejscu rozgrywania zawodów przeprowadzona została oficjalna konferencja prasowa, w której udział wzięli Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski. Poruszone zostały tematy organizacyjne związane z mistrzostwami nadzieje oraz plany na przyszłość. Przystąpiono również do podpisania umowy współpracy miasta z Polskim Związkiem Badmintona. Oficjalnie ogłoszony został również Sponsor Strategiczny mistrzostw – firma Enea S.A.


Około 350 zawodników z prawie wszystkich krajów Europy zawita do Gniezna. Będzie to niewątpliwie kolejna okazja, by nasi reprezentanci rozegrali mecze na najwyższym poziomie. Po konferencji Prezes PZBad odniósł się do szans medalowych naszych zawodników

Jesteśmy dopiero na początku realizacji planów szkoleniowych, jednakże liczę na mobilizację naszych kadrowiczów, zwłaszcza w grach podwójnych, jestem przekonany, że zagrają mecze na miarę swoich możliwości. Największe szanse upatruję jednak w naszej singlistce Joannie Podedworny, która jest obecnie 5 rakietą rankingu europejskiego – skomentował Marek Krajewski.

Wspomniana Podedworny ma w sobie bardzo duży potencjał. Warto podkreślić, że czternastoletnia zawodniczka już teraz rozgrywa mecze z zawodnikami wyższych kategorii wiekowych. Ostatnio potwierdziła swoją formę zdobywając złoto w Polish U17 Open, gdy wygrała singla bez straty seta w całym turnieju.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany