kategoria: Sport
20 wrzesień 2023

El. ME 2024 - UEFA ukarała polską i albańską federację

zdjęcie: El. ME 2024 - UEFA ukarała polską i albańską federację / fot. PAP
fot. PAP
Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) ukarała w środę federacje polską i albańską za wydarzenia podczas meczu kwalifikacyjnego piłkarskich mistrzostw Europy, które miały miejsce 10 września w Tiranie. W sumie nałożono 64 000 euro kary.
REKLAMA

Na Polski Związek Piłki Nożnej nałożono grzywnę w wysokości 15 000 euro oraz wydano zakaz sprzedaży kibicom biletów na kolejny wyjazdowy mecz, za rzucanie przedmiotami i odpalanie sztucznych ogni. Przedmiotowy zakaz sprzedaży biletów zostaje zawieszony na okres próbny wynoszący dwa lata, licząc od dnia wydania decyzji.

Dodatkowo PZPN ukarano grzywną w wysokości 5000 euro za wyrządzone szkody na stadionie w Tiranie. Polską federację zobligowano do skontaktowania się ze stroną albańską w terminie 30 dni w celu naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców (połamane siedziska).

Albańska federacja (FSF) ma zapłacić karę w wysokości 30 000 euro. Sankcję zwiększono przez nakaz częściowego zamknięcia stadionu podczas następnego meczu rozgrywek UEFA, w którym FSF będzie występował w roli gospodarza. Jako uzasadnienie podano odpalanie rac, rzucanie przedmiotami i inne akty wandalizmu. Wspomniane częściowe zamknięcie stadionu zostaje zawieszone na okres próbny wynoszący dwa lata, począwszy od daty ogłoszenia decyzji.

Dodatkowa kara nałożona na albańską federację w wysokości 14 000 euro dotyczy blokowania przejść publicznych na obiekcie.

Spotkanie Albania - Polska zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0. (PAP)

mask/ cegl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany