kategoria: Sport
14 wrzesień 2023

Fantastyczna zabawa i sportowa rywalizacja. Już w czwartek odbędzie się Świętokrzyski Festyn Sportowy

fot. Paweł Skraba
Przed nami kolejna edycja „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego”, czyli wyjątkowej imprezy dla dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego! 14 września w Zochcinku koło Opatowa grupa kilkuset dziewcząt i chłopców będzie mogła nie tylko wziąć udział w sportowej rywalizacji, ale także fantastycznie się bawić.


To kolejna edycja imprezy, która w ubiegłym roku przyciągnęła blisko pół tysiąca dzieci.

Podobnie, jak przed rokiem, także i teraz motywem przewodnim festynu będzie sportowa rywalizacja z uśmiechem i na wesoło. Zależy nam na tym, by poprzez wspaniałą zabawę zarazić dzieci miłością do aktywnego trybu życia oraz nauczyć sportowej rywalizacji. To przedsięwzięcie ma propagować sport jako sposób na dobre i zdrowe spędzanie czasu wolnego przez dzieci – mówi Jędrzej Stęszewski ze Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro, które jest organizatorem „Świętokrzyskiego Festynu Sportowego”.

Gościem specjalnym imprezy będzie znakomita lekkoatletka, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio Iga Baumgart-Witan.

W trakcie festynu, który skierowany jest przede wszystkim do uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w przeróżnych konkurencjach sprawnościowych, m.in. w biegu na 60 metrów, slalomie piłkarskim zakończonym strzałem do bramki, wyścigach na piłkach do skakania czy w workach, a także pokonaniu toru przeszkód z przeróżnymi przyborami. 

Ponieważ zależy nam także na tym, by festyn, oprócz oczywistego charakteru rekreacyjnego miał również wątek historyczny i patriotyczny, to na scenie, oprócz koncertów muzycznych odbędą się prelekcje historyczne i konkursy z wiedzy o historii Polski, szczególnie regionu świętokrzyskiego i jego bohaterów – dodaje Stęszewski.

W poprzedniej edycji w rywalizacji szkół podstawowych najlepsza była Publiczna Szkoła Podstawowa w Stodołach, a wśród szkół ponadpodstawowych triumfował Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Organizację imprezy wsparły trzy instytucje – Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Opatów oraz Powiat Opatowski.

Serdecznie zachęcam do udziału w festynie, który powoli staje się tradycją w Zochcinku. Ubiegłoroczna edycja pokazała, że warto wybrać się na festyn, bo jest tam masa zabawy i sportowych aktywności – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka.

Podobnie, jak przed rokiem, także teraz uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w wielopokoleniowym biegu ulicznym na dystansie tysiąca metrów, a zaplanowane są starty dla uczestników w każdym wieku, od najmłodszych do osób dorosłych.

Każdy z uczestników otrzyma owoce, wodę oraz pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano puchary. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymają też ciepły posiłek.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany