Iga Baumgart-Witan zachęca dzieci do regularnych treningów. Sport to wspaniała przygoda

zdjęcie: Iga Baumgart-Witan zachęca dzieci do regularnych treningów. Sport to wspaniała przygoda / fot. Tomasz Czachorowski
fot. Tomasz Czachorowski
Tłumy dzieci wzięły udział w pierwszych „Sportowych Warsztatach z Gwiazdami Polskiej Lekkoatletyki”, zorganizowanych przez polską mistrzynię olimpijską z Tokio Igę Baumgart-Witan. – Chcę zainteresować dzieci lekką atletyką, która jest najcudowniejszą ze wszystkich dyscyplin, ale oczywiście będę zadowolona, jeśli uda mi się namówić je po prostu do podjęcia regularnych zajęć fizycznych. Sport to wspaniała przygoda – mówi czołowa polska biegaczka.
Pierwsze zajęcia – w sumie w listopadzie odbędą się dwa takie wydarzenia – odbyły się w Bydgoszczy, a młodzi ludzie ćwiczyli pod okiem Igi Baumgart-Witan oraz medalisty mistrzostw Polski i reprezentanta Polski juniorów Gabriela Dziełakowskiego w lekkoatletycznej hali w kompleksie bydgoskiego Zawiszy. Kolejne „Sportowe Warsztatach z Gwiazdami Polskiej Lekkoatletyki” odbędą się w Elblągu.

Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować te zajęcia, bo widać było, jak dzieci były bardzo szczęśliwe i zadowolone z faktu, iż mogły pobawić się lekką atletyką. Na pewno sporo się też nauczyły i marzę, by tę pasję, którą było w nich widać, udało się przełożyć na regularne zajęcia sportowe – dodała Iga Baumgart-Witan.


Warsztaty w Bydgoszczy zostały przeprowadzone według programu opartego na podstawowych konkurencjach biegowych i technicznych, a młodzi uczestnicy, podzieleni na dwie kategorie wiekowe, czyli klasy 4-6 oraz 7-8, biegali na sześćdziesiąt metrów, skakali w dal i ze skakanką, rzucali do celu oraz pokonywali tor przeszkód. Najlepsi i najbardziej aktywni otrzymali sportowe upominki i puchary, a wszyscy uczestnicy mogli liczyć na poczęstunek i wodę. 

Brałam udział w wielu sportowych wydarzeniach dla dzieci i postanowiłam, że sama też chcę pomóc młodym ludziom w znalezieniu ich drogi do aktywności fizycznej. Uważam, że my, czyli sportowcy z sukcesami, mamy obowiązek, by namawiać kolejne pokolenia do uprawiania sportu. Nam sport dał bardzo wiele i powinniśmy przekazywać to dzieciom, by one też miały taką szansę. Oczywiście, to od nich będzie zależało, czy tę szansę wykorzystają, ale zainteresować, zachęcić, pokazać musimy my – mówiła mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio w biegach sztafetowych. 


„Sportowe Warsztaty z Gwiazdami Polskiej Lekkoatletyki”, zorganizowane przez Fundację Igi Baumgart-Witan, zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce