kategoria: Sport
22 wrzesień 2023

Justyna Święty-Ersetic zachęcała dzieci do aktywności w ramach akcji Opolskie Szkoły na START

fot. Tomasz Michalewski
Ponad setka dzieci wzięła udział w pierwszej tegorocznej edycji akcji „Opolskie Szkoły na START”, która odbyła się w Głubczycach. To była pierwsza odsłona drugiej edycja akcji, której głównym zadaniem jest promocja aktywności fizycznej wśród młodych ludzi oraz stworzenie okazji do rywalizacji sportowej. Gościem zajęć była mistrzyni olimpijska z Tokio Justyna Święty-Ersetic.
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Głubczycach chłopcy i dziewczynki z różnych klas rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych, m.in. koszykarskim slalomie na czas, rzutach wolnych do kosza, biegu wahadłowym, biegu zwinnościowym, podskokach ze skakanką, skoku w dal, rzutach na bramkę do piłki ręcznej, skoku dosiężnym, piłkarskim slalomie, czy pokonując tor z przeszkodami.

Widać wyraźnie, jak dzieci czują tę rywalizację. Żeby osiągnąć sukces w sporcie trzeba czasem pokazać pazur, trzeba być zadziornym, bardzo ambitnym. Jestem przekonana, że tutaj w Głubczycach wśród tych dzieci są takie charaktery i, kto wie, może kiedyś zobaczę je na bieżni, gdy będą odnosić sukcesy – mówiła Justyna Święty Ersetic.

Co jest dla nas najważniejsze? Oczywiście integracja, dobra zabawa i rywalizacja sportowa. Chcemy stworzyć dzieciom warunki do aktywności fizycznej i chcemy, by one z tego korzystały. Widać, że dzieci są zadowolone, co oznacza, że im się podobało, a to jest najważniejsze – dodaje Justyna Zielińska, prezes Głubczyckiego Stowarzyszenia Kresowego.

Każdy z uczestników otrzymał wodę i poczęstunek, a także pamiątkową koszulkę. Na najlepszych czekały nagrody, upominki i puchary.

Impreza miała charakter sportowy, ale także historyczny i patriotyczny.

W Głubczycach dzieci dowiadywały się, czym jest patriotyzm i jakie jest jego znaczenie. Prelekcja oparta była o wiersz „Kto ty jesteś – Polak mały”, a dzieci bardzo aktywnie brały udział w pogadance – dodaje Zielińska.


We wrześniu odbędą się jeszcze dwie odsłony akcji „Opolskie Szkoły na START” – 28 września w Nysie i dzień później w Głuchołazach. Organizacja akcji „Opolskie szkoły na START!” została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany