kategoria: Sport
24 sierpień 2011

Kosmicznie dobre wyniki. Medale dla grudziądzan

zdjęcie: Kosmicznie dobre wyniki. Medale dla grudziądzan / Stowarzyszenie Sportowe Modelarzy Grudziądzkich "Twoje-Miasto" może się pochwalić licznymi sukcesami.
Modelarnia SSMG "Twoje-Miasto" reprezentuje Grudziądz na trwających w Rumuni Mistrzostwach Europy w Modelarstwie Kosmicznym. Sławomir Łasocha i Eryk Jaszkim już teraz mogą pochwalić się złotem, srebrem i brązem.
Polskę na mistrzostwach reprezentuje łącznie 20 osób. Warto dodać, że z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Serbii grudziądzanom udało się przywieźć łącznie aż 9 medali. Z czego srebro indywidualnie zdobyła Modelarnia SSMG "Twoje-Miasto".

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Modelarstwie Kosmicznym trwają dopiero od 19 sierpnia. Natomiast ich zakończenie zaplanowano na 28 sierpnia. - Sławomir Łasocha, który jest instruktorem a zarazem zawodnikiem podczas zawodów w Rumuni zdobył indywidualny srebrny medal w konkurencji rakietoplanów, a także złoto drużynowo – informuje Artur Stobbe, prezes Stowarzyszenia Sportowego Modelarzy Grudziądzkich "Twoje-Miasto".

Jednak to nie jedyne sukcesy, jakie udało się osiągnąć grudziądzanom. Już wiadomo, że najmłodszy zawodnik modelarzy grudziądzkich Eryk Jaszkim wróci z mistrzostw z brązowym medalem. - Chlopaki jeszcze nas miło zaskoczą – uśmiecha się prezes stowarzyszenia.

Zawody trwają, trzymajmy więc kciuki za grudziądzkich modelarzy!