30 kwiecień 2021
patronat medialny

Mini Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2021

fot. nadesłane
Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat to cykl turniejów odbywających się w 12. miastach, a kończących się wielkim finałem w Warszawie. Weźmie w nim udział blisko 3 000 młodych piłkarzy występujących i zrzeszonych w klubach piłkarskich. Turniej będzie odbywał się przy współpracy następujących miast: Grodzisk Mazowiecki, Piaseczno, Góra Kalwaria, Warka, Kozienice, Warszawa, Białobrzegi oraz Ośrodków Sportu i klubów piłkarskich.

Organizatorem mistrzostw jest Krzysztof Roszak, który odsłania kulisy tegorocznej imprezy. „Pierwotnie turniej miał odbyć się w zeszłym roku, ale niestety pandemia pokrzyżowała nam plany. Wykorzystaliśmy ten czas najlepiej jak mogliśmy i wracamy z jeszcze większą energią i nowymi pomysłami. Bardzo motywuje nas to, że z naszymi partnerami robimy coś dobrego dla dzieci, które po pandemii potrzebują wsparcia dorosłych. Pracując z nimi na co dzień widzimy ich potrzebę ruchu i kontaktu z rówieśnikami. Dzięki mistrzostwom chcemy wzniecić w młodym pokoleniu na nowo ducha sportowej walki i przypomnieć zasady fair play – dodaje Roszak.

Obok rywalizacji zespołów organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji sportowych, a udział potwierdzili już pierwsi goście specjalni, tacy jak: Arkadiusz Malarz, Grzegorz Sandomierski czy Grzegorz Szamotulski. Jednym z ambasadorów MME2021 jest   Roman Kosecki. „Zawsze staram się wspierać piłkarskie inicjatywy. Sam przez wiele lat organizowałem międzynarodowy turniej Kosa Cup, w którym udział brało wiele klubów z Polski i zagranicy. Ostatnimi czasy nie przypominam sobie tak dużego turnieju na Mazowszu. Cieszę się, że wraz z innymi znanymi piłkarzami mogę być ambasadorem tego turnieju i namawiać wszystkich do wzięcia w nim udziału. Chciałbym, żeby piłkarskich turniejów gromadzących tak liczną rzeszę dzieci i młodzieży było na Mazowszu znacznie więcej. Takie inicjatywy na pewno jednoczą środowisko piłkarskie – podkreśla Kosecki.

Eliminacje startują 29 maja, a wielki finał w Warszawie odbędzie się w pod koniec czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Oficjalny fanpage: https://www.facebook.com/MiniMistrzostwa2021

Patronat nad imprezą objęli: Polski Związek Piłki Nożnej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacja im. Kazimierza Górskiego, Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Patronat Medialny:  Radio ZET, Sieć Portali Miejskich Twoje-Miasto.pl, Weszlo.com oraz Asystent Trenera.