patronat medialny

Niezwykłe warsztaty pływackie w Hrubieszowie. Zaprasza Otylia Jędrzejczak

fot. Łukasz Szeląg
Po wakacyjnej przerwie wracają warsztaty pływackie Otylia Swim Tour, prowadzone przez Fundację Otylii Jędrzejczak. W sobotę, 23 września, w Hrubieszowie sto czterdzieści dzieci i ich rodzice skorzystają z wiedzy trenerów, psychologa i dietetyka Fundacji Otylii Jędrzejczak.
Otylia Swim Tour to jednodniowe warsztaty edukacyjno–sportowe. Młodzi adepci pływania ćwiczą pod okiem wykwalifikowanych trenerów pływania i przygotowania motorycznego. Mają też okazję spotkać się i porozmawiać z najlepszą zawodniczką w historii polskiego pływania Otylią Jędrzejczak, a ich rodzice będą mogli wziąć udział w spotkaniach z psychologiem sportowym i dietetykiem.

To jest projekt, który był pierwszym realizowanym przez moją fundację i mam do niego olbrzymi sentyment. Jestem dumna, że po tylu latach Otylia Swim Tour cieszy się tak ogromnym zainteresowanym, a kolejne miasta zapraszają nas, żebyśmy mogli podzielić się wiedzą z dziećmi i rodzicami. To jest wielka zasługa sztabu trenerów, który udało mi się zbudować, bo dzieci i rodzice mogą mieć pewność, iż w tę sobotę, jak zawsze w trakcie Otylia Swim Tour, będą pracować pod okiem najlepszych fachowców – mówi Otylia Jędrzejczak.


Sobotnie zajęcia odbędą się na pływalni „Fala” oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godz. 9, a następnie dzieci zostaną podzielone na dwie grupy – jedna rozpocznie dzień od treningów w wodzie, a druga w hali sportowej. Po pierwszej części zajęć dzieci otrzymają ciepły posiłek, a następnie wrócą do zajęć. W przerwie będą miały również okazję spotkać się z Otylią Jędrzejczak, jedyną polską mistrzynią olimpijską w pływaniu. Z kolei rodzice o godz. 9.45 mają zaplanowany wykład dietetyka, a o godz. 11.30 – wykład psychologa.

Nasz projekt łączy dzieci i rodziców, a każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci czeka ogromna dawka wiedzy i zabawy, a z kolei rodzice będą mieli okazję dowiedzieć się, jak najlepiej komunikować się z dzieckiem i jak je dobrze odżywiać. To są bardzo ważne rzeczy, którymi dzielimy się z rodzicami – dodaje Jędrzejczak.


W Otylia Swim Tour mogą brać udział dzieci, które potrafią przemieszczać się w wodzie przynajmniej dwoma stylami pływackimi – grzbietowym i dowolnym. Na każdym z torów pływalni w Hrubieszowie będą doskonalić inny styl pływacki, a także nauczą się prawidłowych skoków ze słupka oraz nawrotów w wodzie. Uczestnicy zajęć otrzymają także atrakcyjne pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. AquaWave i HMS.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego czwarta tegoroczna odsłona odbędzie się także dzięki wsparciu miasta Hrubieszów oraz Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany