6 sierpień 2020

Obóz w Borowicach rozpoczęty!

fot. nadesłane
Od czwartku 6 sierpnia siatkarze KFC Gwardia Wrocław rozpoczęli obóz w Borowicach. Teren malowniczo położony na obszarze Karkonoszy to realia, które będą towarzyszyć zespołowi GWR przez ponad tydzień.
Koronawirus
87330
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Miejscem, w którym zakwaterowani są siatkarze i sztab szkoleniowy KFC Gwardia, jest ośrodek Hottur, w samych Borowicach. Położony na wysokości 650 metrów n.p.m., 6 kilometrów od Karpacza i 16 od Jeleniej Góry. W ośrodku można znaleźć właściwie wszystko to, czego potrzeba do odpowiedniego przygotowania się do sezonu. Hala sportowa, pełnowymiarowe boiska, również do piłkarskich wyzwań. Do tego basen, bieżnia tartanowa czy korty tenisowe.

– Cisza i spokój, klasyczny koniec świata. Jak chcesz gdzieś dalej dojechać, to trzeba wziąć taksówkę, więc trener jest o tym odpowiednio wcześniej poinformowany. Alternatywą jest wycieczka przez góry ale to wyprawa, która zakończyłaby się zapewne nad ranem. Zatem nie polecam takiego rozwiązania! A tak serio, krajobraz, góry, cisza i czas, który możemy poświęcić na pracę. Niczego więcej nam nie potrzeba

– opisuje z uśmiechem trener Krzysztof Janczak.


Jak było wielokrotnie podkreślane, obóz w Borowicach będzie fundamentem pod budowę, zarówno sportową, jak i ducha drużyny w nowym zespole KFC Gwardia. Szykuje się intensywny czas, który może zaprocentować na przyszłość. To również cenne w perspektywie kolejnego sezonu zmagań pierwszoligowych, tym bardziej, że w poprzednim sezonie – takowego obozu zabrakło.

– Rano układ siłowy, pewnie wyjście w góry, albo działanie siłowe w wodzie. To jest idealne rozwiązanie na podbudowę części motorycznej do sezonu. Popołudniu za to zajęcia w hali. I wieczorem podobnie. Od czterech lat jest w Borowicach nowy obiekt, zatem mamy na miejscu to, czego potrzeba. Zajmiemy się techniką, układami ze skakaniem, systemami bloku, bloku-obrony, asekuracji. Dwa razy dziennie będziemy pracować z piłkami

– dopowiada trener KFC Gwardia.


strona www: gwardiawroclaw.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
87330
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany