Otylia Jędrzejczak zaprasza na zawody Otylia Swim Cup! Ponad pięciuset młodych pływaków będzie rywalizować w Kaliszu

fot. nadesłane
Ponad pięciuset adeptów pływania wystąpi w pierwszych tegorocznych zawodach Otylia Swim Cup, które odbędą się w sobotę i niedzielę w Kaliszu. Po raz drugi z rzędu młodzi pływacy rywalizować będą pod okiem mistrzyni olimpijskiej w tym mieście. – To będzie kolejne piękne święto pływania – podkreśla Otylia Jędrzejczak.
W zawodach będą mogli wziąć udział pływacy do piętnastego roku życia. Tradycyjnie już młodsze dzieci – do jedenastu lat – będą rywalizowały w sobotę, a w niedzielę na pływalni zaprezentują się starsi zawodnicy, w wieku od 12 do 15 lat.

Przed rokiem w Kaliszu zainteresowanie naszymi zawodami było ogromne, więc z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie, by pojawić się z Otylia Swim Cup w tym mieście w kolejnym roku. Nie mam wątpliwości, że Otylia Swim Cup to niezwykłe zawody, bo jest w nich oczywiście rywalizacja sportowa, ale także uczymy dzieci zasad fair play i wzajemnego wsparcia w trakcie zawodów, a także dajemy im dużo radości. Dla najlepszych zawodników mamy przepiękne medale, ale dla wszystkich atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez naszych partnerów z AquaWave i HMS Fitness. Mamy także nagrody specjalne dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki w stylu motylkowym, a w trakcie zawodów będziemy losowali wyścigi premiowane, których zwycięzcy otrzymają specjalne upominki. Będą też lodówki pełne darmowych lodów od firmy Koral – mówi Otylia Jędrzejczak.


Do rozdania podczas zawodów będzie ponad sto kompletów medali we wszystkich konkurencjach na dystansach pięćdziesięciu i stu metrów. Młodsi zawodnicy będą mieli także okazję zmierzyć się na dwieście metrów stylem dowolnym, a starsi spróbują swoich sił także na dwieście metrów stylem dowolnym i zmiennym. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę zawody będą rozpoczynać się o godz. 11.

Ponieważ najlepiej na wyobraźnię, ale i motywację młodych sportowców zawsze działa spotkanie z mistrzem, staramy się zapraszać na nasze zawody utytułowanych pływaków. W Kaliszu będzie z nami bardzo utalentowana Julia Maik, kaliszanka, czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym – dodaje Jędrzejczak.


Zawody są organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak przy współpracy z Kaliskim Klubem Sportowym Włókniarz 1925 Kalisz. Organizację Otylia Swim Cup wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Kalisz i Aqua Parku Kalisz.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany