2 wrzesień 2020
patronat medialny

Pięciu faworytów Marka Leśniewskiego

fot. By Eric HOUDAS - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7562863
Marek Leśniewski, wicemistrz olimpijski z Seulu w 1988 aktualnie Dyrektor Sportowy PZKol, jest od lat ambasadorem Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Dziś odpowiedział tylko na jedno pytanie, kto z polskich kolarzy ma szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.
Koronawirus
87330
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

- W zależności od przebiegu rywalizacji z czterech ekip widzę pięciu kandydatów

– mówi Leśniewski.

– W uprzywilejowanej sytuacji jest grupa Voster ATS Team, bo ma dwóch liderów: Piotra Brożynę, który jest silny, walczy w każdych warunkach, jest w stanie odjechać na trudniejszych etapach czy zainicjować ucieczkę. Ale gdyby kolarze Voster ATS Team nie rozerwali peletonu, to w rezerwie zostaje Paweł Franczak, brązowy medalista mistrzostw Polski. Potrafi finiszować w każdej sytuacji i może cierpliwie zbierać bonusowe sekundy które zadecydują o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej wyścigu 


W podobny sposób zwycięstwo może wywalczyć Stanisław Aniołkowski z CCC Development, któremu „skrzydła urosły” po zdobyciu mistrzostwa Polski.

- Dla niego będzie ważne, żeby po beskidzkich hopkach dotrzeć w głównej grupie na metę w Sędziszowie Małopolskim i Nowym Sączu

– dodaje olimpijczyk.

- Na kolejnych dwóch etapach podjazdy będą daleko do finiszu, zatem jego szanse na podium w Jaworznie i Łodzi będą duże. Niejednokrotnie na Wyścigu Solidarności o końcowym zwycięstwie decydowały sekundy, szczególnie, gdy z południa jechaliśmy do Łodzi.

Za najpoważniejszego polskiego kandydata do na mecie wywalczenia żółtej koszulki „Lotto” Marek Leśniewski uznaje Macieja Paterskiego z grupy Wibatech Merx.

– Jest kolarzem kompletnym, bo radzi sobie w każdym terenie i w każdej sytuacji: w górach i na płaskim i w odjeździe  i pogioni, a także potrafi finiszować. Siódme miejsce na mistrzostwach Europy robi wrażenie, szczególnie, że Maciej na finiszu walczył z kolarzami z kolarskiego topu.

Kolejnym polskim zawodnikiem z ambicjami jest Jakub Kaczmarek z ekipy Mazowsze Serce Polski, który w sobotę (29 sierpnia) w Wysowej Zdroju zdobył tytuł Górskiego Mistrza Polski. Według Leśniewskiego jest teraz w dobrej dyspozycji i radzi sobie w każdym terenie, a szczególnie lubi odjazdy.

- W Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków jedna dobrze przeprowadzona akcja może ustawić klasyfikację generalną, a Kuba potrafi skutecznie zaatakować

– dodaje olimpijczyk.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
87330
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany