15 maj 2023

Piłkarska LM - Marciniak poprowadzi półfinał w Manchesterze

zdjęcie: Piłkarska LM - Marciniak poprowadzi półfinał w Manchesterze / fot. PAP
fot. PAP
Szymon Marciniak będzie w środę arbitrem głównym rewanżowego meczu półfinałowego piłkarskiej Ligi Mistrzów między Manchesterem City a Realem Madryt - poinformowała UEFA.
REKLAMA

42-letni Marciniak, który w grudniu sędziował finał mistrzostw świata w Katarze między Argentyną a Francją, po raz siódmy w tym sezonie został wyznaczony na spotkanie Champions League. Ostatnio był arbitrem ćwierćfinału Napoli - Inter Mediolan (1:1). Łącznie będzie to jego 42. występ w zasadniczej fazie tych rozgrywek.

Ekipie z Manchesteru Polak będzie sędziował po raz drugi - poprzednio w 2017 roku, kiedy pokonała w fazie grupowej LM na wyjeździe Feyenoord Rotterdam 4:0. Znacznie częściej, bo sześć razy, był rozjemcą spotkań z udziałem "Królewskich", m.in. ubiegłoroczny ćwierćfinał LM z Chelsea Londyn, zakończony "zwycięską porażką" po dogrywce 2:3, czy mecz o Superpuchar UEFA z Atletico Madryt (2:4 po dogr.) w 2018 roku.

Na liniach będą mu pomagać tradycyjnie Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a rolę czwartego sędziego będzie pełnić Rumun Istvan Kovacs. Za VAR będą odpowiedzialni z kolei Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

Mecz Manchesteru City z Realem Madryt odbędzie się w środę o godz. 21. Pierwsza potyczka w Hiszpanii zakończyła się remisem 1:1.(PAP)

pp/ wkp/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany