4 wrzesień 2020

Rajd Wysoka Grzęda Baja Poland 2020 startuje pod patronatem Motowizji

fot. nadesłane
Wysoka Grzęda Baja Poland 2020, jedna z najważniejszych imprez sportu samochodowego w Polsce startuje pod patronatem Motowizji. Runda Pucharu Świata FIA odbędzie się w dniach 4-6 września w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim. Relacja w Motowizji we wtorek, 15 września o godz. 20:30.
REKLAMA
Tegoroczna edycja Wysoka Grzęda Baja Poland stanowi swego rodzaju “restart” sezonu w międzynarodowych rajdach terenowych. Pandemia koronawirusa sprawiła, że od lutego nie odbyła się żadna tego typu impreza, a wiele planowanych rajdów zostało odwołanych ze względu na obostrzenia oraz trudną sytuację gospodarczą.

W tym roku Baja Poland odbędzie się już po raz dwunasty. Tradycyjnie najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy rywalizować będą w Szczecinie, Dobrej oraz na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. Jak zwykle nie zabraknie największych gwiazd rajdów terenowych, zwłaszcza, że Wysoka Grzęda Baja Poland jest jedną z zaledwie czterech rund Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Na uczestników czekać będzie sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 444 kilometrów. O zwycięstwo powalczą między innymi trzykrotny zwycięzca Rajdu Dakar Nasser Al-Attiyah, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA Władimir Wasiliew, były zdobywca Pucharu Świata FIA Jakub Przygoński czy sześciokrotny zwycięzca Baja Poland Krzysztof Hołowczyc.

Baja Poland będzie rundą aż ośmiu cyklów. Na starcie pojawią się także zawodnicy Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Ducia Duster Motrio Cup, Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych i Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Rajdy terenowe to jedna z najpopularniejszych form motorsportu w Polsce. Od lat nasi rodacy z sukcesami startują w Rajdzie Dakar. Wysoka Grzęda Baja Poland to młoda, ale niezwykle prestiżowa impreza, o czym świadczy liczba gwiazd, które co roku przyjeżdżają na Pomorze Zachodnie. Dla Motowizji to wielki zaszczyt, że możemy być patronem medialnym tak wspaniałych zawodów rangi Pucharu Świata.

– komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Premiera relacji z tegorocznej edycji Wysoka Grzęda Baja Poland 2020 na antenie Motowizji we wtorek, 15 września o godz. 20:30
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
263929
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-26 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany