RCSZ Olimpijczyk Radom najlepszy w mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym

zdjęcie: RCSZ Olimpijczyk Radom najlepszy w mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym / fot. nadesłane
fot. nadesłane
215 zawodników, 373 walki – w Janowie Lubelskim odbyły się XII Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej triumfowała ekipa RCSZ Olimpijczyka Radom, a najlepszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany Ostap Kalyniuk z MKZ Unii Racibórz.
Kalyniuk był jedynym zawodnikiem, który zdołał obronić tytuł mistrza Polski młodzików i wywalczył swój czwarty złoty medal, bo w ubiegłym roku wygrał zarówno w stylu klasycznym jak i wolnym, a w tym roku zdobył złoto w rywalizacji do lat 15. Rywalizujący w kategorii do 38kg zapaśnik stoczył w Janowie Lubelskim pięć walk, wygrywając wszystkie przed czasem, nie tracąc przy tym punktu, a w finale pewnie pokonał Olafa Proksę (ZUKS Siła Mysłowice). Sponsorem mistrzostw Polski młodzików oraz Polskiego Związku Zapaśniczego jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Matvii Bezrukyi (ZTS Sokół Lublin, -35kg) i Patryk Krzyśków (LKS Ceramika Krotoszyn, -100kg) wywalczyli w tym roku swój drugi tytuł mistrza Polski młodzików! Na początku listopada w Staszowie wygrali rywalizację w stylu wolnym, a tym razem nie mieli sobie równych w gronie klasyków!

Do niespodzianki doszło w kategorii do 75kg, gdzie aktualny mistrz Polski, uczestnik mistrzostw Europy do lat 15, Olgierd Nowicki (KS Sobieski Poznań) przegrał przed czasem z Tomaszem Mitalem (RCSZ Olimpijczyk Radom). W kategorii do 41kg rywalizowała dwójka uczestników europejskiego czempionatu w Kapovsarze – Oliwier Białasik (SKS Unia Swarzędz) i Jakub Skrzypczak (Stowarzyszenie Akademia Zapasów Nowy Tomyśl), którzy wywalczyli w Janowie Lubelskim brązowe medale. Tytuł mistrza Polski zdobył Stanisław Żółtowski (SSA Legia 1926 Warszawa) w finale pokonując Sergii Vynnyka (UKS Jedynka Kostrzyn n. Odrą).

W finale kategorii do 62kg spotkali się inni uczestnicy mistrzostw Europy do lat 15 – Oskar Jedut (MLKS Agros Żary) i Julian Iwaszko (UKS Jedynka Kostrzyn n. Odrą). Po świetne walce triumfował Jedut, który w Janowie Lubelskim stoczył pięć walk, a w drodze do finału nie stracił punktu! Iwaszko również w drodze do finału wygrał wszystkie walki przed czasem i nie stracił przy tym punktu!

Ponadto tytuły mistrzów Polski wywalczyli: Jan Chojak (RCSZ Olimpijczyk Radom, -44kg), Wojciech Grynia (KS Sobieski Poznań, -52kg), Matvii Lishchuk (MKZ Unia Racibórz, -58kg), Wiktor Kłos (ZKS Granica Gdańsk, -57kg), Szymon Treder (GKS Cartusia Kartuzy, -68kg) oraz Wojciech Targowski (Sporty Walki Gorzów Wielkopolski, -85kg).

Wyniki

Mistrzostwa Polski Młodzików, styl klasyczny, 18-19.11.2023r.

kat. -35kg
1. Matvii Bezrukyi (ZTS Sokół Lublin)
2. Oliwier  Kaproń (JLKS Olimp Janów Lubelski)
3. Bartosz Ojowski (Akademia Młodego Sportowca Wrestling Morena Żukowo)
3. Shakhban Irshakhov (KS Wschód Białystok)

kat. -38kg
1. Ostap Kalyniuk (MKZ Unia Racibórz)
2. Olaf Proksa (ZUKS Siła Mysłowice)
3. Dawid Konkel    (GKS Cartusia Kartuzy)
3. Olaf Nowicki    (KS Sobieski Poznań)
kat. -41kg
1. Stanisław Żółtowski (SSA Legia 1926 Warszawa)
2. Serhii Vynnyk (UKS Jedynka Kostrzyn N. Odrą)
3. Dawid Wiktorczyk (ZKS Miastko)
3. Oliwier Białasik (SKS Unia Swarzędz)

kat. -44kg
1. Jan Chojak (RCSZ Olimpijczyk Radom)
2. Antoni Petrończak (ZKS Miastko)
3. Szymon Rogowicz (ZKS Koszalin)
3. Antoni Koćwin (MKZ Unia Racibórz)

kat. -48kg
1. Matvii Lishchuk (MKZ UNIA Racibórz)
2. Leszek Tretter (UKS PIĄTKA Piaseczno)
3. Nikodem Stankiewicz (ZKS Koszalin)
3. Szymon Torkowski (ZKS Granica Gdańsk)

kat. -52kg
1. Wojciech Grynia (KS Sobieski Poznań)
2. Mateusz Pałka (KS Hardzi Jaroszowiec)
3. Adrian Rząd (JLKS Olimp Janów Lubelski)
3. Szymon Trepczyk (Akademia Młodego Sportowca restling Morena Żukowo)

kat. -57kg
1. Wiktor Kłos (ZKS Granica Gdańsk)
2. Heorhii Liutko (ZTS Sokół Lublin)
3. Franciszek Kleczewski (RCSZ Olimpijczyk Radom)
3. Alan Szygulski (ZUKS GKS Katowice)

kat. -62kg
1. Oskar Jedut (MLKS Agros Żary)
2. Julian Iwaszko (UKS Jedynka Kostrzyn N. Odrą)
3. Tomasz Wołoch (KS Bieżanowianka Kraków)
3. Nikolas Wicher (ZUKS Siła Mysłowice)

kat. -68kg
1. Szymon Treder (GKS Cartusia Kartuzy)
2. Dominik Dynaryński (KS Husarz Gniezno)
3. Nikodem Kłos    (ZKS Granica Gdańsk)
3. Krzysztof Lubera (ULKS Karkonosze Stara Kamienica)

kat. -75kg
1. Tomasz Mital (RCSZ Olimpijczyk Radom)
2. Olgierd Nowicki    (KS Sobieski Poznań)
3. Witold Gdaniec (ZKS Granica Gdańsk)
3. Igor Gutowski (KS AZS AWF Warszawa)

kat. -85kg
1. Wojciech Targowski (Sporty Walki Gorzów (Gorzów Wielkopolski)
2. Jakub Gajór (JLKS Olimp Janów Lubelski)
3. Konrad Sobkowiak (SKS Unia (Swarzędz)
3. Miłosz Trzeciak (ZKS Radomsko)

kat. -100kg
1. Patryk Krzyśków (LKS Ceramik Krotoszyn)
2. Oskar Piechota (ZUKS Siła Mysłowice)
3. Akhmed Israilov (KS Wschód Białystok)
3. Mateusz Tomelka (SKS Unia Swarzędz)

klasyfikacja drużynowa
1. RCSZ Olimpijczyk Radom
2. KS Sobieski Poznań
3. JLKS Olimp Janów Lubelski
3. ZKS Granica Gdańsk
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce