kategoria: Sport
14 maj 2013

Roman Paszke w regatach Toruń - Bydgoszcz

zdjęcie: Roman Paszke w regatach Toruń - Bydgoszcz / Roman Paszke weźmie udział w regatach Toruń - Bydgoszcz
Roman Paszke weźmie udział w regatach Toruń - Bydgoszcz
Legenda polskiego żeglarstwa zaszczyci swoją obecnością regaty Toruń - Bydgoszcz 2013. Kapitan Roman Paszke weźmie w nich udział.

Już 17 i 18 maja w rejonie bazy AZS w Toruniu odbędą się 47 Regaty Związku Miast Nadwiślańskich Toruń - Bydgoszcz. Organizatorzy TOZŻ i Bydgoskie Bractwo Węzła Wodnego ustanowili w tym roku Solec Kujawski jako metę regat.

Regaty odbędą się w następujących klasach:

Klasa Windsurfing,

- Klasa otwarta

Jachty otwarto pokładowe,

- Klasa Omega,

- Klasa Wolna,

Jachty turystyczne kabinowe,

- Klasa T1 ; T2 ; T3,

- Orion,

- Klasa Samorządowa,

- Klasa 500.

Główną nagrodą w regatach jest silnik przyczepny 5KW, którego właściciel zostanie wylosowany ze wszystkich startujących w zawodach. Organizatorzy jak zwykle zadbali również o szeroką paletę upominków i nagród. Drugą co do wielkości jest nagroda rzeczowa o wartości 1000 zł dla najliczniej reprezentowanego klubu.

Na żeglarzy każdego wieczoru czekać będą biesiady żeglarskie, podczas których nie może zabraknąć oczywiście szant.

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do zawiadomienia o regatach.

Komandor Regat - Ryszard Wantuch Tel. 605664679

Andrzej Tomczyk tel. 509525925

- Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa i kontynuowania wieloletniej tradycji tych regat. Wisła, polska królowa rzek czeka! Z żeglarskim pozdrowieniem - zaprasza Piotr Czarnocki.

Zapraszamy!