W Ostrołęce młodzi pływacy podążali Śladami Mistrzów

fot. Rafał Oleksiewicz
Ostrołęka była gospodarzem kolejnego wydarzenia z cyklu „Śladami Mistrzów” organizowanego przez Polski Związek Pływacki. W hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia zgromadziło się blisko 350 dzieci. Młodzi zawodnicy spotkali się z wybitnymi postaciami polskiego pływania oraz ze specjalistami z zakresu dietetyki i psychologii.
W wydarzeniu wzięli udział Robert Białecki, który w swojej trenerskiej karierze współpracował między innymi z Pawłem Korzeniowskim, Paulina Barzycka – medalistka mistrzostw Europy i czwarta zawodniczka igrzysk w Atenach na 200 m stylem dowolnym oraz Otylia Jędrzejczak – jedyna w historii polskiego pływania mistrzyni olimpijska, sprawująca obecnie funkcję prezesa Polskiego Związku Pływackiego.

To bardzo ważny projekt dla PZP, mający na celu popularyzację pływania wśród dzieci i młodzieży. Dlatego bardzo cieszę się, że na wydarzeniu pojawiło się tak wielu młodych zawodników, którzy są na początku swojej sportowej drogi. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie dla nich motywacją do dalszej pracy – mówiła Jędrzejczak.

Uczestnicy mieli okazję do zadawania pytań gościom specjalnym i poznali ich doświadczenia w drodze do największych sukcesów. Dodatkowo wysłuchali wykładów o zdrowym żywieniu, a także o konstruowaniu celów na zbliżający się sezon. Pierwszą lekcję poprowadziła specjalizująca się w dietetyce sportowej Natalia Główka, a drugą psycholog sportu Małgorzata Fijałek-Żuk.

Wszyscy wzięli też udział w sesji zdjęciowej z mistrzami, otrzymali od organizatorów upominki i specjalny poczęstunek.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili między innymi Arkadiusz Czartoryski – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki i Pełnomocnik Rządu do spraw Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży, Robert Juchniewicz – zastępca dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w MSiT, wiceprezydent Miasta Ostrołęki Anna Gocłowska czy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Dobkowski.

W trakcie oficjalnego otwarcia minister Czartoryski wręczył najwyższe rządowe odznaczenie w dziedzinie sportu – odznaki „Za Zasługi dla Sportu” – trzem osobom. Wyróżnieni zostali Włodzimierz Walenty Janczewski, Jakub Janczewski i Hubert Nakielski.

Projekt Polskiego Związku Pływackiego „Śladami Mistrzów” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Cykl wydarzeń przeznaczonych dla dzieci w wieku 10-14 lat wspiera również sponsor główny Polskiego Związku Pływackiego – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany