kategoria: Sport
21 listopad 2023

Wielkie święto badmintona! W grudniu odbędzie się IV Badmintonowy Maraton – Warszawa 2023

zdjęcie: Wielkie święto badmintona! W grudniu odbędzie się IV Badmintonowy Maraton – Warszawa 2023 / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Wielogodzinny badmintonowy turniej to propozycja dla miłośników badmintona nie tylko z Warszawy i okolic! 3 grudnia w Ząbkach koło Warszawy odbędzie się IV Badmintonowy Maraton – Warszawa 2023. Przed rokiem przez czternaście godzin w badmintona grało ponad pięciuset uczestników!
Impreza odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach (ul. Stefana Batorego 11).

Badmintonowy maraton to nasza flagowa impreza. Każdego roku widzimy, że jest nią ogromne zainteresowanie, a liczba osób ćwiczących badmintona stale rośnie. Nic w tym dziwnego, bo przecież badminton to bardzo atrakcyjna dyscyplina. Trzeba też pamiętać, że to najszybszy sport spośród wszystkich, w których używa się rakietek – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która kolejny raz zorganizowała święto dla fanów badmintona.


Udział w imprezie, która ma trwać aż czternaście godzin, jest bezpłatny, a jej partnerem jest firma Yonex. Turniejowi towarzyszyć będzie szereg sportowych atrakcji i animacji, a dla zawodników przygotowano bardzo wiele atrakcyjnych nagród.

Pasjonaci badmintona rywalizować będą w kilku kategoriach. Będzie rodzinny turniej gry podwójnej, w której w drużynach znajdą się dzieci, rodzice i dziadkowie. Przygotowaliśmy też szereg kategorii indywidualnych i podwójnych – singiel kobiet i mężczyzn, gra podwójna kobiet i mężczyzn oraz gra mieszana, a także oddzielne turnieje singlowe dla mężczyzn w wieku 45+ i 55+ – dodaje Tyryłło.

Na każdego zawodnika czeka też oczywiście pakiet startowy i pamiątkowy medal. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej www.aktywnidlapolski.pl lub mailowo pod adresem marekkrawczyk@gazeta.pl. O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizację IV Badmintonowego Maratonu – Warszawa 2023 wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, a oficjalnym partnerem imprezy jest Polski Związek Badmintona.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany