24 marzec 2023

Małopolskie/ Pastwił się nad żoną; trafił pod policyjny dozór

Policjanci zatrzymali 30-latka z Zatora, który znęcał się nad żoną. Trafił pod policyjny dozór. Musiał też opuścić wspólne mieszkanie. Mężczyzna pastwił się nad kobietą od ośmiu miesięcy. Grozi mu teraz pięć lat więzienia - podała w piątek małopolska policja.
REKLAMA

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń poinformował, że zgłoszenie dotyczyło agresywnego zachowania mieszkańca Zatora wobec żony. W mieszkaniu policjanci zastali 32-letnią kobietę. „Z jej relacji wynikało, że pijany mąż uciekł. Został zatrzymany kilkanaście minut później. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu” – powiedziała policjant.

Śledczy postawili zatrzymanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad żoną, którego dopuszczał się od ośmiu miesięcy. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, nakazał opuścić mieszkanie i zakazał zbliżania się do małżonki. „30-latek został pouczony, że naruszenie nakazu oraz zakazów może skończyć się aresztem” - podał Gleń.

Pokrzywdzona została objęta procedurą Niebieskiej Karty, dzięki czemu uzyska pomoc specjalistów z zespołu interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy domowej.

Za znęcanie się grozi kara do pięciu lat więzienia. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany