15 lipiec 2022

Od 1 lipca w ramach programu "Dobry start" przyznano ponad 560 tys. świadczeń

zdjęcie: Od 1 lipca w ramach programu
fot. PAP
Od 1 lipca w ramach programu "Dobry start" przyznano ponad 560 tys. świadczeń. Do programu zgłoszono 1,87 mln dzieci, złożono 1,3 mln wniosków – poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
REKLAMA

MRiPS przekazało, że od 1 lipca przyznano ponad 560 tys. świadczeń w ramach programu "Dobry start".

Do tej pory do programu zostało zgłoszonych 1,87 mln dzieci, złożono 1,3 mln wniosków. Według rządowych szacunków z wyprawki szkolnej skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów trafi wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca będzie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku. (PAP)

autorka: Katarzyna Herbut

kh/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany