29 lipiec 2022

świadczenia społeczne nie są zagrożone

zdjęcie: świadczenia społeczne nie są zagrożone / fot. PAP
fot. PAP
Świadczenia społeczne nie są zagrożone, nawet nie ma rozmyślań czy dywagacji w rządzie, gdzie moglibyśmy na Polakach zaoszczędzić - mówiła w piątek w Głuszynie (woj. kujawsko-pomorskie) minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
REKLAMA

Minister rodziny wzięła udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym na plaży w Głuszynie. Podczas spotkania z mieszkańcami szefowa MRiPS podkreśliła, że priorytetem rządu jest teraz zapewnienie obywatelom poczucia bezpieczeństwa.

Zapewniła, że rząd stara się prowadzić stabilną, systematyczną politykę prorodzinną.

Minister wskazała na dotychczasowe działania w zakresie wsparcia rodzin. Wymieniła m.in. program "Rodzina 500 plus, "Dobry start", Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czy dofinansowanie do opieki żłobkowej.

"Dzięki dobremu gospodarowaniu budżetem państwa, uszczelnianiu systemu, by pieniądze z niego nie wypływały, w tym trudnym czasie, wpierw pandemii, a teraz wojny w Ukrainie, rząd silnie wspiera polskie rodziny" - dodała minister Maląg.

Szefowa resortu rodziny wskazała także na działania w zakresie polityki senioralnej. Przypomniała, że od 25 sierpnia rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. "W tym wyjątkowym czasie, gdy inflacja jest na wysokim poziomie, potrzebne jest wsparcie tych, którzy pomocy najbardziej potrzebują" - powiedziała.

Zapewniła, że wypłata świadczeń społecznych nie jest zagrożona. "Świadczenia społeczne nie są zagrożone. Nawet nie ma rozmyślań czy dywagacji w rządzie, gdzie moglibyśmy na Polakach zaoszczędzić. Nie, my musimy wprowadzać takie działania, aby w miarę suchą nogą przejść ten trudny czas" - podkreśliła minister Maląg.(PAP)

Autorzy: Karolina Kropiwiec, Jerzy Rausz

kkr/ rau/ mir/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany