10 sierpień 2020

Białoruś: ogromne problemy z internetem po wyborach

zdjęcie: Białoruś: ogromne problemy z internetem po wyborach / pixabay/265130
Wybory na Białorusi spotkały się z ogólnym protestem obywateli. Tamtejsze MSZ informuje o tysiącach zatrzymań. Znacząco ograniczony został również internet w całym kraju.
Na Białorusi zawrzało po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich, informujących o miażdżącej wygranej urzędującego obecnie Aleksandra Łukaszenki. Tysiące niezadowolonych obywateli wyszło na ulice największych miast, by sprzeciwić się fałszowaniu głosów. W wyniku protestów białoruskie MSZ poinformowało masowych zatrzymaniach.

Jak podała organizacja NetBlocks, monitorująca zarządzanie siecią na całym świecie, w niedzielę można było zauważyć duże problemy z dostępnością internetu w całym kraju. Odłączone zostały portale informacyjne oraz możliwość korzystania z serwisów społecznościowych.