16 listopad 2023

Brutalny atak na szpital Al-Arabi w mieście Gaza

zdjęcie: Brutalny atak na szpital Al-Arabi w mieście Gaza / fot. PAP
fot. PAP
Palestyński Czerwony Półksiężyc poinformował w czwartek po południu, że doszło do "brutalnego ataku" izraelskich czołgów na szpital Al-Ahli Al-Arabi w mieście Gaza; "ekipy ratunkowe zostały unieruchomione (przez czołgi) i nie mogą dotrzeć do rannych" - przekazała organizacja.
REKLAMA

Czerwony Półksiężyc, który zarządza szpitalem Al-Ahli Al-Arabi, poinformował, że jest on "oblężony" przez siły izraelskie.

W połowie października w eksplozji na terenie tego samego szpitala zginęło kilkaset osób. Armia Izraela przekazała wtedy, że „według informacji wywiadowczych z kilku (...) źródeł za nieudany atak (rakietowy), który uderzył w szpital Al-Ahli Al-Arabi, odpowiada organizacja Palestyński Islamski Dżihad”. Hamas zrzucił winę za wybuch w szpitalu na Izrael - przypomniała agencja Reutera. (PAP)

fit/ mms/

arch.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany