kategoria: Świat
19 styczeń 2023

Gole Ronaldo i Messiego w towarzyskim meczu w Rijadzie

zdjęcie: Gole Ronaldo i Messiego w towarzyskim meczu w Rijadzie / fot. PAP
fot. PAP
Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki dla drużyny złożonej z piłkarzy An-Nassr i Al-Hilal, ale to Paris Saint-Germain z Lionelem Messi w składzie wygrało 5:4 towarzyski mecz w Rijadzie. To kolejna, być może ostatnia odsłona bezpośredniego pojedynku tych wielkich piłkarzy.
REKLAMA

PSG, od kiedy ma katarskich właścicieli, regularnie pojawia się na Bliskim Wschodzie, by rozgrywać sparingi. Ten czwartkowy na stadionie Króla Fahda obejrzało prawie 70 tysięcy widzów. Z kolei Ronaldo jest zawodnikiem An-Nassr od końcówki ubiegłego roku.

Widzowie zobaczyli dziewięć goli - w tym po jednym Argentyńczyka Messiego, Hiszpana Sergio Ramosa i Francuza Kyliana Mbappe oraz dwa Portugalczyka Ronaldo - niewykorzystany rzut karny przez Brazylijczyka Neymara (za to inne wykorzystali Ronaldo i Mbappe), czerwoną kartkę Hiszpana Juana Bernata (PSG) i łącznie 18 zmian.

Według organizatorów po bilety na mecz w Rijadzie zgłosiły się... dwa miliony osób.

Było to 37. bezpośrednie starcie 35-letniego Messiego, laureata siedmiu Złotych Piłek, z wyróżnionym w ten sposób pięciokrotnie 37-letnim Ronaldo. Najwięcej z nich odbyło się w latach 2009-18, czyli w czasach, gdy obaj grali w hiszpańskiej ekstraklasie: Argentyńczyk w Barcelonie, a Portugalczyk w Realu Madryt.(PAP)

mm/ krys/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany