22 listopad 2023

Kubica za kierownicą Ferrari w długodystansowych mistrzostwach świata 2024

zdjęcie: Kubica za kierownicą Ferrari w długodystansowych mistrzostwach świata 2024 / fot. PAP
fot. PAP
Robert Kubica w przyszłym roku będzie rywalizował za kierownicą Ferrari w długodystansowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship). Poinformował o tym w środę włoski zespół AF Corse, który jest producentem aut tej marki startujących w klasie Hypercar.
REKLAMA

38-letni Kubica wziął udział w środowym treningu na torze Imola. Po nim na platformie X włoski zespół napisał: "Kubica i AF Corse razem w 2024".

Polski kierowca przez kilka lat jeździł w Formule 1, w której odniósł jedno zwycięstwo. Próbował sił także w rajdach i właśnie na jednym z nich we Włoszech w 2011 roku miał poważny wypadek, który przekreślił jego dobrze zapowiadającą się karierę w F1. W 2019 roku powrócił na jeden sezon do Formuły 1, ale bez sukcesów. Był także kierowcą rezerwowym i testowym.

Polak startował także m.in. w wyścigach DTM, został rajdowym mistrzem świata w klasie WRC2. W ostatnim latach występował w wyścigach długodystansowych, a w tym sezonie z belgijskim zespołem WRT sięgnął po mistrzostwo świata WEC w kategorii LMP2. W przyszłym roku ta klasa już jednak nie będzie rywalizowała w MŚ i Polak musiał poszukać nowego teamu.

"Cieszę się, że w przyszłym sezonie będę członkiem AF Corse. To jeden z zespołów odnoszących największe sukcesy w historii sportów motorowych. Jestem pewien, że razem wykonamy świetną robotę" - powiedział Kubica.

Na razie AF Corse nie ujawnił planów startowych Polaka. Wiadomo, że zespoły fabryczne w całym sezonie mogą wystawić dwie załogi, a po zatrudnieniu Kubicy AF Corse będzie dysponował trzema samochodami.

W 2024 roku odbędzie się osiem eliminacji WEC. Sezon, którego najważniejszym wydarzeniem będzie czerwcowy 24-godzinny wyścig w Le Mans, rozpocznie się 2 marca w Katarze, a zakończy 2 listopada w Bahrajnie.(PAP)

krys/ pp/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany