kategoria: Technologie
16 listopad 2023

Nowa wersja mObywatela z tytułem Produktu Roku przyznanym przez ZBP

zdjęcie: Nowa wersja mObywatela z tytułem Produktu Roku przyznanym przez ZBP / pixabay/5750534
Związek Banków Polskich przyznał tytuł Produktu Roku nowej wersji rządowej aplikacji mobilnej mObywatel - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Nagrodę odebrał minister Janusz Cieszyński, który podkreślał, że to, co mamy w Polsce, ma być standardem w Unii Europejskiej za 3 lata.
REKLAMA

Resort cyfryzacji wyjaśnił w czwartkowym komunikacie, że mObywatel 2.0 został wyróżniony podczas konferencji "IT@BANK 2023 – świat technologii przyszłości". Podczas wydarzenia, skierowanego do sektora usług finansowych, wręczono nagrody dla najlepszych inicjatyw cyfrowych oraz firm informatycznych.

Nagrodę dla mObywatela 2.0 odebrał minister Cieszyński, który - jak zrelacjonowało MC - podkreślał, że to, co mamy w Polsce, ma być standardem w Unii Europejskiej za 3 lata. "My już tu jesteśmy, mamy z czego być dumni. To wielka praca setek ludzi" – mówił.

Resort przypomniał, że mObywatel 2.0 to nowa wersja aplikacji, z której korzystają miliony Polaków. W aplikacji dostępny jest m.in. mDowód, czyli cyfrowy dokument tożsamości, zrównany z tradycyjnym dowodem osobistym.

"Od wprowadzenia nowego cyfrowego dokumentu tożsamości, mDowód pobrało już ponad 5,1 mln Polaków. Od 14 lipca wydaliśmy 6 głównych wersji aplikacji, uruchamiając kolejne usługi, np. mandaty, możliwość sprawdzenia danych w Centralnym Rejestrze Wyborców czy opcję sprawdzenia jakości powietrza. Od teraz w mObywatelu możemy także umówić się na e-wizytę w ZUS" - podkreśliło MC.

Jak wyliczył resort, najpopularniejszą usługą w mObywatelu jest możliwość sprawdzenia mandatów - skorzystało z tego już ponad 3,6 mln Polaków. Z kolei ponad 5 mln Polaków w aplikacji sprawdziło w swoje dane przed wyborami. Ponad milion razy za pomocą aplikacji sprawdzano też jakość powietrza. Ponad 600 tys. osób sprawdziło też historię pojazdu w aplikacji.

"Codzienne do mObywatela logujemy się ponad 514 tys. razy – z dokumentów i funkcji aplikacji korzystamy coraz częściej, nie jest to tylko aplikacja ściągnięta na telefon. Widać, że była potrzebna i jest duże zainteresowanie załatwianiem online spraw urzędowych. Szeroka kampania reklamowa, którą mogliście śledzić w telewizji, radio i sieci z pewnością przyczyniła się do upowszechnienia mObywatela" - podkreśliło MC.(PAP)

agzi/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany