kategoria: Turystyka
3 lipiec 2024

1,1 mln zł na promocję województwa podlaskiego

zdjęcie: 1,1 mln zł na promocję województwa podlaskiego / v10984890
v10984890
Rząd przeznaczył 1,1 mln zł na promocję województwa podlaskiego, aby pokazać, że region jest atrakcyjny, bezpieczny i zachęcić turystów do przyjazdu - poinformował w środę w Białowieży (Podlaskie) minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
REKLAMA

"Podlasie to jedna z najpiękniejszych części Europy. Przyroda Podlasia, naturalna przyroda Podlasia, kuchnia podlaska, tradycyjne potrawy - to jest coś, z czego cała Polska jest wyjątkowo dumna. Dzisiaj trzeba wesprzeć Podlasie. Dlatego jestem tu dzisiaj, dlatego rząd pana premiera Donalda Tuska uruchomił specjalny program promocji turystycznej Podlasia po to, żeby wesprzeć działania lokalnych władz, samorządów lokalnych, aby przekonać wszystkich, że Podlasie nie tylko jest piękne, ale Podlasie jest bezpieczne" - powiedział na konferencji prasowej Nitras.

Sławomir Nitras zapowiedział, że Podlaskie będzie promowane w telewizji i innych źródłach przekazu, aby zachęcić do odwiedzania regionu, korzystania z jego atrakcji. Program promocji rozpoczął się w środę i ma potrwać do końca 2024 r.

"Program rusza już dzisiaj. Przeznaczyliśmy 1 mln 100 tys. zł. Jak trzeba będzie, przeznaczymy więcej. Wierzę, że przyniesie to skutki, że przekonamy Polaków, że warto tu po prostu przyjechać, że jest bezpiecznie" - powiedział Nitras.

Na Podlasiu, przy granicy z Białorusią, od prawie trzech lat trwa kryzys migracyjny. Od 13 czerwca na ok. 60 km tej granicy w Podlaskiem wprowadzono na 90 dni strefę buforową z zakazem przebywania, co - jak uzasadniano - wspiera służby w ochronie granicy. Na 44 km nie wolno przebywać na pasie o szerokości 200 m od linii granicy, na 16 km to ok. 2 km. W strefie nie ma żadnej miejscowości. Sama zapowiedź tej strefy - co podkreślała branża turystyczna z rejonu Puszczy Białowieskiej - spowodowała, że turyści rezygnowali z pobytu w tym miejscu, a firmy obawiają się, że będą ponosić straty.

"Ustanowiliśmy fundusz, który będzie wspierał w okresie wakacyjnym, do końca roku działania promocyjne władz lokalnych, lokalnych organizacji turystycznych, które będą namawiać turystów z Polski i zagranicy do tego, żeby Podlasie odwiedzić. Będziemy współpracować, przygotowaliśmy specjalne fundusze na współpracę z partnerami medialnymi, portalami internetowymi, z telewizjami, po to, żeby one również włączyły się w tę akcję wsparcia turystyki na Podlasiu" - poinformował minister.(PAP)

kow/ swi/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany