Bon turystyczny tylko przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS…która bije rekordy popularności

Polacy masowo zakładają konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W ostatnich kilku dniach w całej Polsce na PUE ZUS zarejestrowało się 100 tys. nowych użytkowników. Skąd tak nagłe zainteresowanie Polaków tym narzędziem?
REKLAMA
Założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS jest niezbędne, aby skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Obecnie już prawie 5 mln Polaków używa PUE do kontaktowania się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

- Żeby skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych wystarczy mieć ukończone 18 lat i potwierdzić w ZUS swoją tożsamość. Dzięki PUE można przejrzeć dane zgromadzone na koncie w ZUS, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi czy umawiać się na wizyty w konkretnej placówce ZUS. Obecnie, jeśli rodzice chcą aktywować i płacić bonem turystycznym, profil na PUE jest niezbędny. Tylko tam znajdziemy kod dostępu płatności, a rodzice dzieci z niepełnosprawnością tylko przez PUE mogą wnioskować o przysługujący im dodatkowy bon

- Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Od początku sierpnia Polacy aktywowali już 363 tys. bonów. Złożyli także 19,1 tys. wniosków o dodatkowy bon w związku z posiadaniem przez dziecko stopnia niepełnoprawności. Polscy rodzice dokonali 14 tys. płatności bonami na kwotę ok. 10,3 mln zł. Całkowicie wykorzystanych zostało 9,7 tys. bonów. Za pomocą bonu można dokonywać płatności wielokrotnie, aż do jego wyczerpania.

- Rośnie popularność Platformy Usług Elektronicznych w województwie opolskim. Pod koniec czerwca swój profil na PUE na już ponad 55,5 tysięcy mieszkańców regionu, a teraz ta liczba zdecydowanie rośnie. W pierwszej połowie roku konto na Platformie założyło ponad 1800 osób z regionu


- Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Wszelkie informacje w tej sprawie znajdują się na stronie internetowej ZUS. Jest tam także dostępny film pokazujący jak założyć profil na PUE. Pomocą służą również pracownicy ZUS. Wystarczy zadzwonić na specjalną infolinię ZUS (numery na stronie).
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
241946
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-26 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany