5 listopad 2022

W niedzielę będą przerwy w pracy gdańskiego lotniska, powodem niepełny skład osobowy kontrolerów zbliżania

zdjęcie: W niedzielę będą przerwy w pracy gdańskiego lotniska, powodem niepełny skład osobowy kontrolerów zbliżania / fot. PAP
fot. PAP
W niedzielę będą przerwy w pracy gdańskiego lotniska, m.in. od godz. 8. do 9. Jest to spowodowane kolejnymi zwolnieniami lekarskimi złożonymi przez kontrolerów zbliżania - poinformowała w sobotę po południu PAP rzeczniczka prasowa PAŻP Rusłana Krzemińska.
REKLAMA

"Prace lotniska wstrzymane zostaną w godzinach w niedzielę: w nocy z soboty na niedzielę od godz. 2. do godz. 4., od godz. 8. do 9. oraz od 11. do 12." - podała PAP w sobotę po południu rzeczniczka prasowa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Rusłana Krzemińska. Podawane w sobotę rano prognozowane na niedzielę przerwy w pracach gdańskiego lotniska były dłuższe.

Krzemińska zaznaczyła, że "cały czas trwają rozmowy między PAŻP, lotniskiem, a przewoźnikami w celu zminimalizowania strat spowodowanych absencją kontrolerów w Gdańsku".

Powodem zapowiadanych na niedzielę przerw w pracy lotniska jest wciąż niepełny skład osobowy obsługi lotniska, aktualnie na L4 przebywa dziewięciu kontrolerów zbliżania - podała rzeczniczka PAŻP.

Rzeczniczka prasowa lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Agnieszka Michajłow przekazała PAP, że obsługa lotniska jest w kontakcie z liniami lotniczymi, które próbują na bieżąco przeorganizować niedzielne loty.

"Jesteśmy w kontakcie z agentami handlingowymi, by maksymalnie dobrze zaopiekowali się pasażerami, którzy nie wylecą z powodu braku możliwość wylotu" - dodała rzeczniczka portu lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Kontroler zbliżania odpowiada za separację oraz zapewnia pomoc nawigacyjną na lotnisku. Poza kontrolerami zbliżania w ruchu lotniczym pracują jeszcze kontrolerzy lotniska oraz kontrolerzy obszaru i wieży. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce