kategoria: Turystyka
artykuł sponsorowany
29 lipiec 2020

Wakacje w kamperze – czy to się opłaca?

zdjęcie: Wakacje w kamperze – czy to się opłaca? / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Planujesz spędzić urlop podróżując i zwiedzając jak najwięcej? Nie możesz znaleźć domku na wynajem w atrakcyjnej okolicy? Mamy dla ciebie propozycję, dzięki której uda Ci się rozwiązać ten problem. Eksperci hapipożyczek sprawdzili ile kosztują wakacje w kamperze.
Wielu z nas właśnie korzysta z urlopu, a duża część za chwilę rozpocznie swoje wakacje. Polacy masowo ruszyli w tym roku nad Bałtyk, na Mazury, czy w Karpaty. Pandemia zniechęciła nas do dalekich podróży i zagranicznych hoteli, zwiększając nasze zainteresowanie urlopem w kraju i najbliższej okolicy. Trudno jednak obecnie znaleźć domek do wynajęcia w atrakcyjnej lokalizacji. Kto nie zdążył dokonać rezerwacji zawczasu, aktualnie musi pogodzić się z faktem, że wynajęcie lokum w miejscowości, w której planował spędzić urlop może okazać się niemożliwe. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zabraniu swojego wakacyjnego domku ze sobą. Obecnie w Polsce działają już prężnie wypożyczalnie kamperów, a o miejsce na kempingu jest o wiele łatwiej niż o apartament, czy domek do wynajęcia. Czy jednak ta opcja jest również atrakcyjna finansowo i może konkurować w tym zakresie z tradycyjnymi formami spędzania urlopu? Czy na pewno dom na kółkach nie będzie nas kosztował tyle, co apartament w dobrym hotelu albo nawet więcej? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci hapipożyczek.

Rezerwujemy dom na kółkach

Oferta firm specjalizujących się w wypożyczaniu kamperów w Polsce stale się rozszerza. W Internecie znajdziemy ich naprawdę sporo. Do wyboru są zarówno małe jednostki wielkości przeciętnego samochodu dostawczego, jak i duże, gabarytami przypominające mały autokar. Oczywiście wraz z rozmiarem, dodatkowymi udogodnieniami i standardem rośnie również cena. Jeżeli planujemy wybrać się na wczasy czteroosobową rodziną to za najtańszy kamper i to poza sezonem musimy zapłacić ok. 400 zł za dzień. W sezonie cena rośnie już do nawet 600-700 zł. Z pewnością nie jest to kwota mała, szczególnie jeśli pomnożymy ją przez 7 dni. Za tydzień, za samo wynajęcie kampera w sezonie zapłacimy między 4 200 a 4 900 zł. Do tego jednak musimy doliczyć jeszcze paliwo, a pamiętać należy, że tak duże pojazdy mogą zużywać go znacznie więcej niż samochód osobowy, którym poruszamy się na co dzień – średnio od 10 do 15 litrów na 100 km.

Parkujemy nasz dom

W przeciwieństwie do większości europejskich krajów, w Polsce nie mamy zakazu parkowania i nocowania w kamperze na dziko. Należy jednak pamiętać, że nie wolno wjeżdżać kamperem do lasu ani parkować na terenie prywatnym. Warto skorzystać z doświadczenia innych kamperowców, którzy chętnie dzielą się na forach internetowych wskazówkami dotyczącymi miejsc, w których można zaparkować kamper za darmo i bez żadnych konsekwencji prawnych.

Za miejsce na turystycznych i obleganych w wakacje kempingach zapłacimy ok. 30-50 złotych za dobę. W zależności od lokalizacji może być też dodatkowo doliczona opłata za prąd (ok. 10 złotych) oraz za większą ilość osób. Bez wątpienia ten wydatek warto spróbować ominąć i znaleźć miejsce poza kempingiem, gdzie zaparkujemy za darmo, a jednocześnie lepiej poznamy daną okolicę i będziemy w bliskim kontakcie z naturą.

Podsumowując, tydzień spędzony w kamperze dla czteroosobowej rodziny to wydatek rzędu od 4000 złotych do nawet 5250 złotych, jeżeli wybierzemy nocleg na wygodnym kempingu. Dodatkowo, musimy doliczyć koszty paliwa, które przy stosunkowo dużym spalaniu w takim samochodzie na pewno nie będą niskie oraz koszty wyżywienia. Kwota wydaje się nie mała, ale warto wziąć pod uwagę, że wakacje w kamperze dają uczucie kompletnej niezależności – nigdzie nie trzeba się chociażby spieszyć. W tym roku może się też okazać, że to jedyna możliwość spędzenia urlopu w wymarzonym miejscu.

Moda na slow life sprawia, że caravaning, czyli wakacje w kamperze jest coraz modniejszą formą spędzania urlopu i wiele osób rozpatruje je jako hobby. Jeżeli spojrzymy na to w ten sposób to cena nie będzie już taka wysoka – pasjonaci sportów wodnych, wędkarstwa czy żeglarstwa muszą zwykle ponosić dodatkowe koszty realizowania swojego hobby podczas opłaconych wakacji w apartamencie czy hotelu. Wynajem kampera to zatem hobby i wakacje w jednym, a dodatkowo możliwość spędzenia wspaniałego czasu z rodziną.

O hapipożyczkach:
Firma IPF Polska Sp. z. o.o., należy do notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC, której korzenie sięgają 1880 roku, firma jest liderem na rynku pożyczek konsumenckich w Europie Środkowowschodniej, Meksyku oraz Finlandii, Estonii, Łotwie i Australii.

Spółka IPF Polska Sp. z o.o. powstała w grudniu 2014 r. w Warszawie i oferuje pożyczki pod marką hapipożyczki.
W marcu 2015 roku Grupa IPF PLC z siedzibą w Leeds (UK) kupiła fińską spółkę MCB Finance operującą w krajach bałtyckich oraz Australii. Akwizycja spowodowała połączenie IPF Polska Sp. z o.o. i MCB Finanse i nowa firma rozpoczęła działalność pod nazwą IPF Digital, a hapipożyczki weszły w skład portfolio marek i produktów zarządzanych przez IPF Digital. Dziś IPF Digital oferuje swoje pożyczki w 8 krajach: Litwa, Łotwa, Estonia,
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany