7 lipiec 2020

Rafał Trzaskowski: będę bronił samorządności

zdjęcie: Rafał Trzaskowski: będę bronił samorządności / Fot. Flickr
Fot. Flickr
Kandydat na prezydenta poruszył temat samorządów, które jak stwierdził, są zagrożone likwidacją przez obecną władzę.
Rafał Trzaskowski na swoim twitterowym koncie podkreślił rolę samorządów w dotychczasowym rozwoju Polski. Jednocześnie zapowiedział również, że będzie bronił powiaty przed presją polityczną i finansową, którą narzuca partia rządząca.

Ten temat jest pokłosiem wczorajszej wypowiedzi w trakcie areny prezydenckiej, w której kandydat KO odpowiedział na pytanie dotyczące bezpieczeństwa finansowego samorządów. – Nie daj Boże, gdyby wygrał Andrzej Duda, to PiS zabierze się natychmiast za niszczenie samorządów – stwierdził Trzaskowski. W dalszej części wypowiedzi obecny prezydent Warszawy oświadczył, że dla niego obrona samorządów jest absolutnym priorytetem.