kategoria: Zakupy
artykuł sponsorowany
3 listopad 2023

Jak dobrać zegarek męski?

zdjęcie: Jak dobrać zegarek męski? / fot. Adobe Stock / nadesłane
fot. Adobe Stock / nadesłane
Zegarek męski dobieramy do rodzaju stylizacji, do koloru ubrania oraz okazji. Inny zegarek pasuje do garnituru na wesele czy kolację biznesową, a inny na nieoficjalne okazje. Są też sportowe zegarki, w tym modele typu smartwatch. Jak dobrać zegarek męski? Jak go nosić, aby był ozdobą, wyglądał naturalnie i nie przeszkadzał w codziennych czynnościach? Podpowiadamy.

Jaki zegarek pasuje do eleganckiego garnituru?

Zastanawiasz się, jak dopasować zegarek do garnituru? Podstawowa zasada jest taka, że do eleganckiej stylizacji męskiej pasuje elegancki zegarek. Nie zakładaj zatem wysłużonego zegarka, który nosisz na co dzień ani tym bardziej smartwatcha, który liczy spalane przez Ciebie kalorie podczas joggingu czy wycieczek rowerowych. Jeśli planujesz udział w ważnej imprezie, podjąłeś pracę biurową albo rozkręcasz biznes, to zainwestuj w dobrej klasy zegarek. Posłuży Ci on przez wiele lat, a ponadto podkreśli Twoje stanowisko i status społeczny, a także doda pewności siebie w różnych sytuacjach.

Jak dobrać zegarek do eleganckiej marynarki? Do tej z ciemnej tkaniny pasuje zegarek ze srebrną kopertą, jasna, srebrną, ciemną lub niebieską tarczą i czarnym paskiem. Dobrze wygląda też zegarek na srebrnej bransolecie. Do brązowych marynarek pasuje zegarek z kopertą w kolorze złotym, z jasna tarczą, złotymi wskaźnikami godzin i z brązowym paskiem lub bransoletą w kolorze złotym. Do jasnej marynarki pasuje zegarek z jasnym paskiem. Nosisz różne garnitury, ale nie masz kilku zegarków, aby je dopasować do stylizacji? Rozważ zakup modelu uniwersalnego z elementami w kolorze srebrnym i złotem, na bransolecie w kolorze srebrnym z żółtymi subtelnymi podkreśleniami. Inne rozwiązanie to dwa eleganckie, skórzane paski na zmianę – czarny i brązowy. Będziesz je zmieniać w zależności od koloru garnituru.

Jak dobrać zegarek do sportowej marynarki?

Jeśli jesteś zwolennikiem casualowych stylizacji, a przy tym lubisz i potrzebujesz mieć zegarek na ręce, to wybierz klasyczny model na pasku. Może to być minimalistyczna tarcza analogiczna lub cyferblat z kilkoma subtarczami. Staraj się dopasować kolor paska i tarczy do koloru marynarki. Jeśli preferujesz styl casualowy i tak ubrany idziesz nawet na wesele czy do teatru, to nałóż klasyczny, uniwersalny zegarek dobrej marki. Podkreśli on rangę uroczystości czy wydarzenia. W stylizacjach luźnych, w wersji z dżinsami i obuwiem sportowym, sprawdzą się modele typu smartwach. W tym przypadku zrezygnuj z elganckiego zegarka i postaw na model sportowy.

Jaki zegarek na trening sportowy?

Zegarki sportowe służą przede wszystkim do tego, aby sprawdzić godzinę i czas treningu, a także liczbę spalanych kalorii i tempo treningu. Jeśli trenujesz regularnie, to potrzebny będzie Ci smartwach lub smartband, który skonfigurujesz ze swoim telefonem. Nowsze modele, przeznaczone do monitorowania treningu, mają dodatkowe funkcje i wskaźniki, takie jak: timer, budzik, kontrola snu, dane treningowe, pulsometr, podświetlenie, datownik, prognoza pogody, wskaźnik temperatury ciała i powietrza. Smartwatche mają swój niezależny system, a smartbandy przypominają opaski sportowe i mają funkcje parowania ze smartfonem. Tego typu zegarki pasują do każdej stylizacji sportowej. 

Jak nosić zegarek, aby wyglądał naturalnie i nie przeszkadzał?

W stylizacjach oficjalnych zegarek nosi się pod mankietem koszuli, kopertą skierowaną na zewnątrz. Nie powinien przesuwać się luźno po nadgarstku. Wyjątkiem są tu delikatne damskie zegarki na bransoletce. Na której ręce nosić zegarek? Odpowiedź jest prosta: na tej, której mniej używamy, zatem osoby praworęczne noszą zegarek nad lewym nadgarstkiem i na odwrót. Dobrze dopasowany zegarek z wyregulowaną bransoletą lub dobrze zapiętym paskiem nie przeszkadza w żadnych czynnościach. Wyjątkiem są muzycy czy też osoby pracujące fizycznie w trudnych warunkach, czy przy obsłudze maszyn produkcyjnych. Jeśli wykonujesz zegarek przeszkadza Ci w pracy, to lepiej go zdejmij i włóż po skończonej pracy.

W sklepie internetowym Zegarownia dostępne są przeróżne modele zegarków na rękę, zarówno w wersji eleganckiej, casualowej, jak i sportowej. Dzięki temu każdy może wybrać sobie taki zegarek, jakiego potrzebuje.

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany