kategoria: Zakupy
13 maj 2024

Orlen chce przeanalizować rynek w zakresie dostawcy wody witaminowej pod marką własną koncernu

zdjęcie: Orlen chce przeanalizować rynek w zakresie dostawcy wody witaminowej pod marką własną koncernu / pixabay/1206584
Orlen chce przeanalizować rynek w zakresie możliwości produkcyjnych i handlowych oraz wyboru dostawcy wody witaminowej pod marką własną koncernu. Ogłoszono zapytanie o informację w tej sprawie. Oferty można składać do 24 maja.
REKLAMA

W opublikowanej dokumentacji postępowania „Wody witaminowe - marka własna” Orlen wyjaśnił, że poszukiwany produkt ma być przeznaczony dla stacji paliw koncernu. Jak zaznaczono w ogłoszeniu, celem „jest pozyskanie informacji z rynku o możliwościach produkcyjnych i handlowych, i wybór dostawcy wody witaminowej pod marką własną Orlen”.

Koncern zaznaczył, że chodzi m.in. „zebranie informacji o trendach rynkowych i dostępnych produktach, w tej rozwijającej się kategorii”. „Orlen prowadzi sprzedaż napojów na ponad 1900 własnych stacjach paliw” - przypomniano jednocześnie w dokumentacji postępowania.

Termin odpowiedzi na zapytanie o informację w postępowaniu „Wody witaminowe - marka własna” Orlen wyznaczył na 24 maja. Wspomniał przy tym, że w ramach kolejnych jego etapów przewidywane są ewentualne spotkania z producentami, dostawcami, którzy spełnią wymagania formalne i techniczne.

W specyfikacji oczekiwanego produktu koncern podał m.in., że chodzi o wody z magnezem oraz minerałami i witaminami w dwóch rodzajach: sugar full i sugar free, wszystkie w butelkach 500 do 600 ml pojemności z zaznaczeniem ewentualnej opcji produkcji „dedykowanej butelki”.

Grupa Orlen to multienergetyczny koncern, który posiada m.in. rafinerie w Polsce, w Czechach i na Litwie, a także sieć stacji paliw, w tym również w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Austrii. Rozwija jednocześnie segment wydobywczy węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój bezpiecznej energetyki jądrowej. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

W 2023 r. zaktualizowano strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając jej priorytetowe cele po fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG. Zgodnie z tym dokumentem, do końca dekady koncern planuje zainwestować ponad 320 mld zł.

Według danych na koniec 2023 r., Grupa Orlen posiadała w tym czasie łącznie 2605 punktów sprzedaży pozapaliwowej, w tym 1918 w Polsce, a także 347 w Czechach, 195 w Niemczech, 30 na Litwie, 49 na Słowacji i 66 na Węgrzech. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany