Idealny napój na długowieczność

fot. nadesłane
Japończycy uważają, że wypicie od 4 do 10 filiżanek napoju z zielonej herbaty dziennie korzystnie wpływa na zdrowie i przedłuża życie człowieka średnio o 3 lata.
REKLAMA
W Polsce od pewnego czasu coraz większą popularność zdobywa herbata zielona. Jest ceniona nie tylko za swe smakowe właściwości, ale uważa się ją także za napój, który hamuje rozwój nowotworów. Herbata zielona w przeciwieństwie do herbaty czarnej, zawiera znaczne ilości katechin – związków o silnych właściwościach przeciwutleniających i przeciwrakowych.

Ponadto, jak wykazało badanie Dr. Tachibana opublikowane w American Chemical Society, herbata zielona może okazać się pomocna w walce z alergią. Zaobserwowano, że EGCG – główny polifenol naparu, blokuje produkcję histaminy i immunoglobuliny IgE, odpowiedzialnych za powstawanie reakcji alergicznej i zapalnej.

Aby zmaksymalizować działanie profilaktyczne herbaty, należy wybierać gatunki japońskie (np. Sencha, Gyokuro, Matcha, Genmaicha), które są bogatsze w związki antynowotworowe i antyoksydacyjne niż herbaty chińskie. Należy także pamiętać, aby zalewać liście herbaciane gorącą wodą o temperaturze 70-80 stopni C (nie wrzątkiem!) i parzyć je przez 7-10min.

Aneta Strelau mgr dietetyki klinicznej, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE), Członkini Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dietetyków DIETS/ EFAD, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej, Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, wiceprezes Fundacji promującej sport wśród dzieci i młodzieży „Warszawska Asocjacja Rugby. Właścicielka Poradni ,,Dietetyki Klinicznej Strelau”, Autorka ,,Poradnika dietetycznego dla Pacjenta z cukrzyca 2 cz. I” Poradnika dietetycznego dla Pacjentów z cukrzyca 2 cz. II” , ,, Dieta dla Dziecka”, ‘’Żywienie osób starszych w praktyce”. Specjalista w zakresie leczenia otyłości oraz dietoterapii chorób autoimmunologicznych dzieci i dorosłych. Zajmuje się również poradnictwem dla dzieci objętymi opieką specjalistycznych poradni zaburzeń neurorozwojowych na terenie Warszawy. Wykładowca, uczestniczka licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych. Ekspert w licznych kampaniach edukacyjnych, w programach TV oraz w audycjach radiowych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
893393
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany