Kac - morderca. Sposoby na Nowy Rok bez kaca

fot. nadesłane
Jest styczeń, więc i karnawał w pełni. By doskonała zabawa mogła pozostać w naszej pamięci na długo, poniżej prezentujemy kilka rad jak uniknąć, a na pewno- jak zniwelować kaca po szalonej karnawałowej nocy.
REKLAMA
Jak nie dopuścić do kaca?
 
  • Zanim pojawimy się na imprezie warto zjeść treściwy, w miarę energetyczny posiłek. Picie alkoholu na pusty żołądek to podstawowy błąd skacowanych imprezowiczów.
  • Ważny będzie też skład odżywczy przed imprezowej diety, obecność witamin z grupy B, witaminy C, magnezu oraz potasu. Wzmocnią one odporność organizmu i pomogą przygotować się na zmiany w organizmie w trakcie zabawy.
  • W trakcie samej imprezy starajmy się podjadać często małe zdrowe przekąski zawierające tłuszcz roślinny, który spowalnia wchłanianie alkoholu, np. orzeszki.
  • Należy przyjmować dużo płynów w trakcie zabawy, najlepiej pić wodę i napoje niezawierające cukru. Pod żadnym pozorem nie mieszajmy alkoholi różnych gatunków, tym bardziej wysokoprocentowych. Pijmy napoje bezalkoholowe na zmianę z mocniejszymi, tym sposobem wypijemy mniej alkoholu i nie dopuścimy do odwodnienia organizmu.
  • Przyjmując dużo płynów przed snem, szczególnie wody, możemy uniknąć złego samopoczucia rano. Alkohol jest moczopędny i odwadnia organizm. Dlatego gdy zawczasu uzupełnimy płyny, kac nie powinien być tak uciążliwy.
  • Następnego dnia, by zniwelować złe samopoczucie, proponujemy wypić sok pomidorowy, który uzupełni poziom potasu wypłukanego z organizmu przez alkohol.
  • Nie bierz aspiryny na pusty żołądek, zwłaszcza po całonocnym piciu alkoholu. Może to doprowadzić do wrzodów żołądka, ponieważ kwas acetylosalicylowy atakuje błonę śluzową, rani ją i powoduje powstawanie nadżerek.


Aneta Strelau mgr dietetyki klinicznej, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE), Członkini Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dietetyków DIETS/ EFAD, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej, Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, wiceprezes Fundacji promującej sport wśród dzieci i młodzieży „Warszawska Asocjacja Rugby. Właścicielka Poradni ,,Dietetyki Klinicznej Strelau”, Autorka ,,Poradnika dietetycznego dla Pacjenta z cukrzyca 2 cz. I” Poradnika dietetycznego dla Pacjentów z cukrzyca 2 cz. II” , ,, Dieta dla Dziecka”, ‘’Żywienie osób starszych w praktyce”.
Specjalista w zakresie leczenia otyłości oraz dietoterapii chorób autoimmunologicznych dzieci i dorosłych. Zajmuje się również poradnictwem dla dzieci objętymi opieką specjalistycznych poradni zaburzeń neurorozwojowych na terenie Warszawy.
Wykładowca, uczestniczka licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych.
Ekspert w licznych kampaniach edukacyjnych, w programach TV oraz w audycjach radiowych.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany