kategoria: Zdrowie
artykuł sponsorowany
13 maj 2024

Oferta gabinetu stomatologicznego w Wejherowie

zdjęcie: Oferta gabinetu stomatologicznego w Wejherowie / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Gdzie mieszkańcy powiatu wejherowskiego mogą pozbyć się próchnicy i jednocześnie zadbać o piękny uśmiech? Jaki gabinet stomatologiczny w Wejherowie oferuje leczenie zachowawcze, ale może również w razie potrzeby przeprowadzić resekcję zęba? Kompleksowe usługi stomatologiczne zapewnia Centrum Zdrowego Uśmiechu DENTX - artykuł opisuje poszczególne zabiegi w ofercie kliniki.

Profilaktyka stomatologiczna

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” - zasada, o której Hipokrates mówił ponad 2400 lat temu, ma ogromne znaczenie także we współczesnej stomatologii. Dzięki regularnej fluoryzacji można wzmocnić zęby i znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy. Bardzo dobre efekty daje również lakowanie, które polega na wypełnieniu szczelin w zębach specjalnym preparatem. Profilaktyka stomatologiczna polega również na czyszczeniu zębów różnymi metodami: mechaniczną, piaskowania i skalingu. Zabiegi te mają na celu usunięcie kamienia nazębnego, dzięki czemu można w ten sposób zlikwidować nieestetyczne przebarwienia.

Leczenie zachowawcze

Stomatologia zachowawcza zajmuje się także leczeniem ubytków zębowych o podłożu próchnicowym i niepróchnicowym, leczeniem powikłań związanych z próchnicą, leczeniem urazów w obrębie jamy ustnej oraz częściową odbudową uzębienia. W zależności od rodzaju problemu stomatologiczne leczenie zachowawcze może obejmować takie zabiegi jak:
  • remineralizacja,
  • plombowanie zęba,
  • leczenie kanałowe,
  • rekonstrukcja zęba,
  • uzupełnienie ubytków za pomocą koron i mostów.
Niektóre zabiegi stomatologiczne wykonuje się z użyciem miejscowego znieczulenia. W klinice DENTX pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnej formy elektronicznej, która zapewnia szybkie i bezbolesne podanie środka znieczulającego.

Chirurgia stomatologiczna

Bolesne ósemki, paradontoza, ubytki nienadające się do leczenia zachowawczego, nieudane leczenie kanałowe - w takich przypadkach lekarz może zalecić usunięcie zęba. Zdarza się, że zabieg trzeba przeprowadzić chirurgicznie, na przykład gdy po zębie została tylko niewielka część, której nie sposób usunąć w tradycyjny sposób. Resekcję zębów wykonuje się również w celu przygotowania pacjenta do założenia aparatu korekcyjnego, implantów lub protezy zębowej - klinika DENTX oferuje różne kierunki leczenia, dzięki czemu pacjent nie musi chodzić do różnych gabinetów w mieście. Chirurgia stomatologiczna znajduje również zastosowanie w leczeniu zmian przednowotworowych, nowotworów, wad wrodzonych oraz urazów.

Ortodoncja

Nie wszyscy mogą pochwalić się „garniturem” ładnych, prostych zębów. Istnieją liczne wady narządu żucia, które odbierają ochotę na szeroki uśmiech, a co gorsza - zwiększają ryzyko próchnicy. I tutaj właśnie wkracza ortodoncja, czyli dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu. W celu korygowania nieprawidłowego ustawienia zębów stosuje się aparaty stałe oraz ruchome. Oprócz tradycyjnego aparatu z metalowymi zamkami lekarz może zaproponować bardziej estetyczne rozwiązanie, na przykład:
  • aparat z zamkami porcelanowymi,
  • aparat z zamkami szafirowymi,
  • aparat samoligaturujący,
  • nakładki Invisalign.

Protetyka

Liczne braki w uzębieniu wyglądają niekorzystnie, a przy tym mogą zniekształcać twarz. Na szczęście dzięki uzupełnieniom protetycznym pacjenci odzyskują piękny uśmiech, a także mogą bez przeszkód spożywać pokarmy, które do tej pory sprawiały im trudność. U pacjentów, którzy mają własne zęby, można zastosować most, protezę częściową akrylową lub protezę szkieletową. W przypadku całkowitego bezzębia współczesna protetyka oferuje m.in. protezę akrylową lub niewyjmowaną protezę opartą na implantach.

Sanacja jamy ustnej

Wielu pacjentów przychodzi do stomatologa z całym pakietem różnych objawów i dolegliwości. Nagromadzenie kamienia nazębnego, zmiany próchnicze na różnym poziomie zaawansowania, stan zapalny dziąseł - przy licznych problemach klinika stomatologiczna DENTX może zaproponować kompleksowy  tryb leczenia. Sanacja jamy ustnej ma na celu zlikwidowanie wszystkich ognisk chorobowych. W ramach usługi przeprowadza się m.in. czyszczenie zębów, leczenie endodontyczne, usuwanie zębów, fluoryzację.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany