Suplementy diety w redukcji masy ciała

fot. nadesłane
Kiedy chcemy zawalczyć o idealną sylwetkę, powinniśmy zastanowić się, jak powinien wyglądać cały proces, aby nie wyrządzić sobie krzywdy, a osiągnąć swój upragniony cel.
REKLAMA
Na początku musimy sobie uświadomić, że otyłość spowodowana jest najczęściej dodatnim bilansem energetycznym, czyli nadmierną podażą energii w stosunku do tej wydatkowanej. Aby schudnąć, musimy się postarać, aby nasz bilans energetyczny był ujemny, a zatem powinniśmy więcej energii wydatkować, niż spożywać, a do tego droga wiedzie przez odpowiednio zbilansowaną dietę i ćwiczenia. Czasami możemy też wspomóc się dodatkowo substancjami, które przyspieszą cały proces i sprawią, że zrzucanie nadwagi nie będzie tak trudne.

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo suplementów diety, m.in. witaminy i minerały uzupełniające niedobory powstałe przy źle zbilansowanej diecie i wspomagacze odchudzania. Oto niektóre z nich:
 
  • CLA (Conjugated Linoleic Acid) - sprzężony kwas linolowy 

Jest to substancja, której mechanizm działania pozwala kontrolować masę ciała poprzez aktywację lipazy – enzymu, który powoduje usuwanie tłuszczu z komórek tłuszczowych. CLA hamuje również wchłanianie kwasów tłuszczowych do komórek tłuszczowych, co zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Ważna właściwością sprzężonego kwasu linolowego jest tworzenie tkanki mięśniowej z tkanki tłuszczowej, co zapobiega powstawaniu efektu jo-jo, jako że mięśnie są miejscem spalania tłuszczu. Dzięki temu, nawet kiedy powrócimy do dawnych nawyków żywieniowych i znów zaczniemy dostarczać organizmowi więcej energii niż podczas diety, prawdopodobieństwo ponownego utycia będzie już o troszkę mniejsze.
 
  • Chrom

Kiedy w czasie odchudzania nie można oprzeć się słodyczom lub zmagamy się ze stanami hipoglikemii – odczuwamy nagłe osłabienie, spadek energii – może to oznaczać nieprawidłową pracę trzustki, ale również niedobór chromu w organizmie. Chrom jest pierwiastkiem, który pomaga regulować poziom glukozy we krwi, nie dopuszczając  do jej gwałtownych skoków i dzięki temu może pomóc w niwelowaniu napadów wilczego głodu.

 
  • Błonnik

Pełni niezwykle ważną rolę w trawieniu i wspomaga pracę przewodu pokarmowego, poprawia perystaltykę jelit i likwiduje kłopoty z trawieniem. Błonnik pęcznieje w żołądku, wchłaniając wodę, dzięki czemu pojawia się uczucie sytości. Jeżeli odpowiednio zbilansujemy dietę, możemy już w samym pożywieniu dostarczyć go w ilościach wystarczających do tego, żeby pozbyć się zaparć. Bogatym źródłem błonnika są produkty roślinne: warzywa, owoce i zboża.
 
  • HCA – kwas hydroksycytrynowy

Zawarty w roślinie Garcinia Cambogia składnik pomaga blokować przemianę węglowodanów w tłuszcze i tym samym przyczynia się do redukcji  tkanki tłuszczowej. HCA wspomaga syntezę zapasów glikogenu; powoduje, że do odpowiedniego ośrodka mózgu wysyłany jest sygnał celem stłumienia uczucia głodu, w wyniku  tego procesu pomaga zapobiec przybieraniu na wadze. Obecnie, skuteczność HCA jest przedmiotem intensywnych badań naukowych.
 
  • Karnityna

Pomaga przyspieszać spalanie tłuszczów oraz pomaga aktywować wytwarzenie energii w komórkach mięśniowych, potęguje także zdolność organizmu do wysiłku fizycznego dzięki zwiększaniu możliwości pobierania przez niego tlenu. Spełni swoja funkcję tylko wtedy, kiedy intensywnie ćwiczymy.


WAŻNE !!!!! Kiedy podejmujemy decyzję o włączeniu do odchudzania substancji mających nam pomóc uzyskać idealną sylwetkę, pamiętajmy, że nie ma „CUDOWNEJ PIGUŁKI ”, która bez naszego udziału sprawi, że pozbędziemy się nadmiaru kilogramów. Środki, które wspomagają odchudzanie przyspieszają osiągnięcie celu tylko wtedy, kiedy stosuje się je w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.


Aneta Strelau - mgr dietetyki klinicznej, certyfikowany europejski specjalista leczenia otyłości (cert. SCOPE), Członkini Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dietetyków DIETS/ EFAD, Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej, Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, wiceprezes Fundacji promującej sport wśród dzieci i młodzieży „Warszawska Asocjacja Rugby. Właścicielka Poradni ,,Dietetyki Klinicznej Strelau”, Autorka ,,Poradnika dietetycznego dla Pacjenta z cukrzyca 2 cz. I” Poradnika dietetycznego dla Pacjentów z cukrzyca 2 cz. II” , ,,Dieta dla Dziecka”, ‘’Żywienie osób starszych w praktyce”. Specjalista w zakresie leczenia otyłości oraz dietoterapii chorób autoimmunologicznych dzieci i dorosłych. Zajmuje się również poradnictwem dla dzieci objętymi opieką specjalistycznych poradni zaburzeń neurorozwojowych na terenie Warszawy. Wykładowca, uczestniczka licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego i chorób metabolicznych. Ekspert w licznych kampaniach edukacyjnych, w programach TV oraz w audycjach radiowych. Więcej www.strelau.pl
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
893393
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-04-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany