Wydarzenia

Spektakl Muzyczno-Taneczny "Bez Granic" - transmisja PPV

dodano 2024-06-13 19:13:08
rozpoczęcie:
2024-06-16 17:00
miejsce:
Internet, Internet, Streaming online
bilety:

16 czerwca, o godzinie 17:00 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się Spektakl Muzyczno-Taneczny Bez Granic z udziałem wspaniałych solistów, a także wielkiego chóru, wielu znakomitych zespołów muzycznych, zespołów tanecznych oraz tancerzy solowych. Będzie to prawdziwe show, które jak w kalejdoskopie przeniesie nas przez rozmaitość artystycznych pokazów o charakterze intermedialnym. Zakup biletu to równocześnie wzięcie udziału w loterii z cennymi nagrodami.

Tytuł spektaklu nawiązuje do znoszenia granic między pełnosprawnymi, a osobami z niepełnosprawnością. Główny cel wydarzenia, poza celem artystycznym i rozrywkowym, jest charytatywny - wspieramy dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), które są beneficjentami Fundacji Unisono (organizatora wydarzenia). Dochód z wydarzenia jest w 100% przeznaczony na podopiecznych fundacji.

Program artystyczny zawiera występy solistów: Jacka Wójcickiego, Anny Sokołowskiej - Alabrudzińskiej, Dariusza Kordka - wraz z orkiestrą Unisono pod dyr. Macieja Niecia, występ pop-gospelowego zespołu Unisono,solistów instrumentalnych, mega-chór złożony z kilku zespołów wokalnych: Unisono, Krakowski Chór Lekarski, Faceci w Czerni i Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej. Widzowie będą mogli zobaczyć również występy baletowe Studia Baletowego Opery Krakowskiej i Studia Ruchu Simple oraz solowy występ tancerki Pauliny Czachor. Zaprezentowany zostanie również wspaniały występ instrumentów tybetańskich: gongów i mis, który rozwibruje publiczność, a temu wyjątkowemu koncertowi akompaniować będzie laserowy pokaz. Czeka Państwa naprawdę solidna dawka wrażeń!

Program przewiduje również mini prelekcję znanego lekarza Tomasza Karaudy, który powie nam nieco, z czym zmagają się dzieci dotknięte MPD. Wydarzenie poprowadzi twórca i reżyser wielu programów radiowych i telewizyjnych, a także konferansjer - Łukasz Lech.

Kupując bilet pomagasz dzieciom:

Klaudia Momot - to dziewczynka, która pomimo swojej niepełnosprawności jest nieustannie uśmiechnięta. Ta młoda osóbka zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Chorobie tej towarzyszy szereg dysfunkcji, takich jak choćby padaczka. Chociaż prognozy lekarzy dotyczące życia Klaudii były nieciekawe - miała nie dożyć swoich 2-gich urodzin, to jednak chęć życia, ogrom miłości i wsparcia oraz konsekwentna rehabilitacja i przebyte operacje pchnęły jej historię na zupełnie inne tory. Dziś Klaudia ma 15 lat i wraz z wytrwałą Mamą dalej walczy o siebie.

Maksio Ostrowski - ten 2,5-letni malec doświadczył już niemało trudów w swoim krótkim życiu. Maks jest wcześniakiem urodzonym w siódmym miesiącu, kolejne dwa miesiące rozgrywała się w inkubatorze walka o jego kruche życie. Maksio ma wiele komplikacji zdrowotnych związanych z drogami oddechowymi, lekkie porażenie mózgowe, a także napięcia mięśniowe. Mimo tych przeszkód lekarze prognozują poprawę zdrowia chłopca, a rehabilitacja przynosi powolutku poprawę. Maks może trzymać już prosto głowę, przewraca się na boki, próbuję siadać. Wraz z nieocenioną pomocą kochanej rodziny i systematyczną rehabilitacją możemy spodziewać się coraz lepszych efektów leczenia!

Piotr Płaneta - Piotruś, a właściwie Piotr to dorosły już mężczyzna, który zwraca się ku nam z uśmiechem niczym mały chłopiec. Pomimo tego, że jego umysł funkcjonuje na poziomie kilkuletniego dziecka, to za tą łagodną twarzą kryje się 40 lat zmagania z 4-kończynowym porażeniem mózgowym. Piotr nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, mimo długotrwałej terapii. Stale wymaga opieki swoich wytrwałych, choć już zmęczonych rodziców. Celem, do którego wszyscy dążymy jest wsparcie w dalszej rehabilitacji Piotra oraz wsparcie rodziców, którzy przecież nie stają się coraz młodsi. Zapewnienie dodatkowej pomocy w opiece nad Piotrem jest potrzebą, która każdego dnia staje się coraz bardziej palącą.

Antoni Wojtasiak - Antoś jest chłopcem, który urodził się jako jeden z trojaczków. Jedna z dwóch jego siostrzyczek jest zdrowa, druga niestety niedługo po urodzeniu odeszła. Antoś miał wiele trudów, ale i sporo szczęścia. Niczym prawdziwy bohater musiał przejść przez wiele komplikacji ze swoim zdrowiem. Zamartwica, wodogłowie, powikłania ze wzrokiem, gronkowiec, wiele komplikacji przy kolejnych operacjach. Jego losy wisiały na włosku. Chociaż lekarze nie dawali wielkich nadziei chłopcu, Antoś jest o wiele sprawniejszy niż się spodziewano. Dziś ma 8 lat, rozumie gdy się do niego mówi i komunikuje się słownie, jest też w stanie samodzielnie poruszać się na kolankach. Naszym celem jest zebranie środków na operację biodra, ortezy, pionizator, a także specjalne okulary, gdyż wzrok Antosia jest bardzo słaby.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Bez Granic
artyści:
Orkiestra Unisono z solistami
Spektakl Muzyczno-Taneczny Bez Granic z udziałem wspaniałych solistów, a także wielkiego chóru, wielu znakomitych zespołów muzycznych, zespołów tanecznych oraz tancerzy solowych. Będzie to prawdziwe show, które jak w kalejdoskopie przeniesie nas przez rozmaitość artystycznych pokazów o charakterze intermedialnym. Tytuł spektaklu nawiązuje do znoszenia granic między pełnosprawnymi, a osobami z niepełnosprawnością. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany