5 maj 2014

Maturzystom życzymy połamania piór!

zdjęcie: Maturzystom życzymy połamania piór! / fot. pixabay/ SEVENHEADS
Dzisiaj absolwenci szkół średnich w całej Polsce rozpoczynają zmagania z egzaminem maturalnym. Egzaminy potrwają do 30 maja.

Od ponad godziny polscy maturzyści zmagają się z egazminem z języka polskiego. Nastroje przed wejściem do sali bywają rózne. Dla niektórych to czas na ostatnią jeszcze powtórkę, inni wolą zrelaksować się i nie myśleć o tym co zobaczą za chwilę w arkuszu.

Jutro młodzież zmierzy się z matematyką, której obawia się najwięcej uczniów. W ubiegłym roku egzamin na poziomie podstawowym "oblało" bowiem 15 % zdających. Królowa nauk jest jednak obowiązkowym przedmiotem maturalnym, wobec tego nie da się przed nią uciec.

W środę natomiast odbędzie się egzamin z języka angielskiego, który już od wielu lat wybiera większość młodzieży. Maturzyści moga również zdecydować się na języki takie jak: niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, białoruski, litewki lub ukraiński.

Po zakończeniu matury pisemnej, należy również przystąpić do egzaminu ustnego z języka polskiego i obcego nowożytnego.

Oprócz przedmiotów obowiązkowych część osób wybrała również dodatkowe przedmioty, za które punkty potrzebne im bedą podczas rekrutacji na wymarzone studia.

Przypominamy, że aby zdać egzamin należy uzyskać 30 % punktów.

Wyniki matur młodzi ludzie poznają 27 czerwca.

Trzymamy kciuki!