kategoria: Gospodarka
27 marzec 2023

Będziemy bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi polskiego przemysłu

zdjęcie: Będziemy bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi polskiego przemysłu / fot. PAP
fot. PAP
Będziemy bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi polskiego przemysłu – zadeklarował lider Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że energetyka węglowa zapewnia najtańszą energię, potrzebą polskiej gospodarce.
REKLAMA

„Ostatni kryzys dowiódł, że likwidacja kopalni, likwidacja energetyki węglowej jest niezwykle kosztowna dla polskiego państwa, ale też dla rachunków, które Polacy dostają do swoich domów” – mówił polityk przed złożeniem kwiatów przy Pomniku Porozumienia Jastrzębskiego nieopodal kopalni Zofiówka.

Zbigniew Ziobro i inni politycy Solidarnej Polski kontynuują rozpoczęty w niedzielę cykl spotkań z mieszkańcami woj. śląskiego. Chcą – jak mówią – "sprostować kłamstwa" na temat węgla i górnictwa, jakie ich zdaniem padły z ust lidera PO Donalda Tuska podczas jego niedawnego 10-dniowego objazdu regionu.

„Tusk nie będzie robił w ciula Ślązaków; my wszystkie te kłamstwa odkręcimy, będziemy prostowali, ripostowali” – mówił w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, podkreślając, iż Solidarna Polska jest środowiskiem broniącym nie ideologicznej, ale racjonalnej energetyki, ochrony środowiska i polityki energetycznej.

„Konsekwentnie bronimy polskiego węgla, bronimy polskich kopalni, bronimy najtańszego prądu i najtańszej energii dla Polaków. Kryzys za naszą wschodnią granicą udowodnił, że suwerenność, bezpieczeństwo energetyczne oraz tani prąd to jest właśnie węgiel” – ocenił Zbigniew Ziobro.

Podkreślił, że węgiel – obok gazu i atomu – jest jednym z trzech stabilnych źródeł energii. „Polska węglem stoi, mamy ogromne bogactwo węgla - i dlatego tego węgla będziemy bronić; będziemy bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi polskiego przemysłu i będziemy też bronić energetyki węglowej” – zadeklarował lider SP. (PAP)

mab/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany