22 listopad 2022

Wzrost PKB w przyszłym roku może wynieść 1 proc. lub nawet więcej

zdjęcie: Wzrost PKB w przyszłym roku może wynieść 1 proc. lub nawet więcej / fot. PAP
fot. PAP
PKB Polski w przyszłym roku może wzrosnąć o 1 proc., może też przekroczyć tę wartość - powiedział we wtorek wiceminister finansów Piotr Patkowski w Studiu PAP.
REKLAMA

"Myślę, że możemy w tym momencie założyć, że wzrost PKB w przyszłym roku to będzie 1 proc. albo nawet powyżej 1 proc." - powiedział Patkowski.

"Na ten moment możemy nie zakładać recesji (w przyszłym roku - PAP)" - dodał.

W opublikowanym pod koniec sierpnia tego roku projekcie budżetu państwa na rok 2023 rząd założył, że wzrost PKB w ujęciu realnym wyniesie 1,7 proc.

Z kolei w opublikowanym w połowie listopada "Raporcie o inflacji" Narodowy Bank Polski założył, że w przyszłym roku, według centralnej ścieżki projekcji, PKB wzrośnie o 0,7 proc.

Patkowski przyznał we wtorek, że założenie NBP na przyszły rok, jeśli chodzi o wzrost PKB jest konserwatywne.

"Zawsze te konserwatywne założenia potem okazują się bardziej +in plus+ w kolejnych miesiącach" - stwierdził wiceminister.

Cała rozmowa jest pod adresami: www.pap.pl/aktualnosci/news,1486583,piotr-patkowski-w-studiu-pap-nie-grozi-nam-recesja.html oraz na www.wideo.pap.pl. (PAP)

autor: Adrian Kowarzyk

amk/ pif/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany